Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro w liturgii Kościoła: Święto Św. Bartłomieja Apostoła, w środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W piątek Nowenna do św. Brata Alberta Patrona naszej parafii przed wieczorną mszą św.

3. Arcybiskup Przemyski odwołał z naszej parafii ks. Łukasza Pałackiego. Księdzu Łukaszowi dziękujemy za niespełna rok posługi w naszej parafii. Bóg zapłać! Ks. Łukasz będzie posługiwał na placówce w Rymanowie Zdroju.

4. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci ze Szkoły nr.52 będzie przeżywać I Komunię św. na mszy św. o godz.11.00. Uprzejmie prosimy tych którzy nie muszą, by skorzystali z innych mszy św. w tym dniu by zostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom.

6. Informujemy także iż na prośby rodziców termin I Komunii św. w roku 2022 przekładamy na drugą niedzielę maja – w roku 2021 termin pierwszej niedzieli maja pozostaje bez zmian. Jeśli Pan Bóg pozwoli …

7. Przypominamy uprzejmie w dalszym ciągu o zachowywanie przepisów sanitarnych w czasie udziału w nabożeństwach w naszym kościele. Komunii św. nadal udzielamy „na rękę” w rzędach miedzy ławkami. Ciało Pańskie spożywamy robiąc krok na bok, w obecności kapłana. Komunii św. w tradycyjny sposób udzielamy w drugiej kolejności przy stopniu komunijnym. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o siebie nawzajem.

8. Serdecznie dziękujemy za zbiórkę w minioną niedzielę dla poszkodowanych w Bejrucie w kwocie 6438,95 zł. Zebraną do skarbon kwotę przekazaliśmy do Caritas. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii na tacę, konto bankowe, wpłaty online na stronie internetowej parafii i w kopertach. Wszystkie przeznaczamy na system nagrzewnic w naszym kościele. Pracujemy cały czas nad najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dobra lektura niech pomoże nam w kształtowaniu naszej wiary. Czasopisma są dostępne z tyłu kościoła.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Marcin Tomasz Salachna Alb.25, Władysława Król zam. Młoszowa, Irena Zofia Kantor Alb.27. Elżbieta Maria Gos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819