1. Jutro w liturgii Kościoła: Święto Św. Bartłomieja Apostoła, w środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W piątek Nowenna do św. Brata Alberta Patrona naszej parafii przed wieczorną mszą św.

3. Arcybiskup Przemyski odwołał z naszej parafii ks. Łukasza Pałackiego. Księdzu Łukaszowi dziękujemy za niespełna rok posługi w naszej parafii. Bóg zapłać! Ks. Łukasz będzie posługiwał na placówce w Rymanowie Zdroju.

4. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci ze Szkoły nr.52 będzie przeżywać I Komunię św. na mszy św. o godz.11.00. Uprzejmie prosimy tych którzy nie muszą, by skorzystali z innych mszy św. w tym dniu by zostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom.

6. Informujemy także iż na prośby rodziców termin I Komunii św. w roku 2022 przekładamy na drugą niedzielę maja – w roku 2021 termin pierwszej niedzieli maja pozostaje bez zmian. Jeśli Pan Bóg pozwoli …

7. Przypominamy uprzejmie w dalszym ciągu o zachowywanie przepisów sanitarnych w czasie udziału w nabożeństwach w naszym kościele. Komunii św. nadal udzielamy „na rękę” w rzędach miedzy ławkami. Ciało Pańskie spożywamy robiąc krok na bok, w obecności kapłana. Komunii św. w tradycyjny sposób udzielamy w drugiej kolejności przy stopniu komunijnym. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o siebie nawzajem.

8. Serdecznie dziękujemy za zbiórkę w minioną niedzielę dla poszkodowanych w Bejrucie w kwocie 6438,95 zł. Zebraną do skarbon kwotę przekazaliśmy do Caritas. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii na tacę, konto bankowe, wpłaty online na stronie internetowej parafii i w kopertach. Wszystkie przeznaczamy na system nagrzewnic w naszym kościele. Pracujemy cały czas nad najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dobra lektura niech pomoże nam w kształtowaniu naszej wiary. Czasopisma są dostępne z tyłu kościoła.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Marcin Tomasz Salachna Alb.25, Władysława Król zam. Młoszowa, Irena Zofia Kantor Alb.27. Elżbieta Maria Gos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…