Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Nie organizujemy specjalnych mszy św. dla szkół w tym roku. Zachęcamy jednak rodziców i dzieci by w tym tygodniu przystąpiły do spowiedzi i Komunii św. rozpoczynając w imię Boże naukę.

2. W czwartek wspominamy w liturgii św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła. Jest to zarazem I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne zwłaszcza z naszej parafii.

3. W tym tygodniu także I piątek miesiąca. Ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00. Spowiadać będziemy od 16.30, o 17.00 msza św. I piątkowa dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Strażą Honorową.

4. W I sobotę miesiąca od 16.45 Czuwanie Fatimskie prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, o 18.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o 18.00. Kapłani do chorych udadzą się od 9.00.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o 16.00 w przyszłą niedzielę.

6. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie od poniedziałku do piątku o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę grupa dzieci ze Szkoły nr.155 będzie przeżywać I Komunię św. na mszy św. o godz.11.00. Uprzejmie prosimy by skorzystać z innych mszy św. w tym dniu, i by zostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom.

8. W niedzielę 13 września I Komunia św. dzieci na mszach św. o 9.00, 11.00 i 13.00. Msza św. zamiast o 9.30 będzie o 9.00. Intencję przyjętą na tę mszę św. odprawimy o 9.00. także prosimy by w niedzielę korzystać z innych mszy św. Msza św. o 14.15 może się opóźnić.

9. Nie będzie w tym roku także zbiorowej rocznicy I Komunii św. Zachęcamy by we wrześniu przeżyć w rodzinach tę rocznicę i w miarę możliwości przyjść z dziećmi w ciągu tygodnia do kościoła i skorzystać ze spowiedzi i Komunii św.

10. Osobom korzystającym z Sakramentu Pokuty przypominamy o konieczności użycia po spowiedzi środka dezynfekującego folię na kratce. Środek dezynfekcyjny jest dostępny przy każdym konfesjonale a także przy wejściach. Nie ma konieczności naciskania pojemnika wystarczy podstawić dłonie, płyn dozuje się samoczynnie.

11. XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 13 września od 9.00-14.00. Ze względu na okoliczności i I Komunię w naszej parafii nie organizujemy autokarowej wspólnej pielgrzymki. Zachęcamy jednak rodziny do indywidualnego pielgrzymowania do Kalwarii w tym dniu.

12. Nowopowstały Dom Pomocy Społecznej Caritas w Rabie Wyżnej informuje o wolnych miejscach dla osób somatycznie przewlekle chorych jak również podeszłych wiekiem i wymagających całodobowej opieki. Szczegółowe informacje na plakatach.

13. Polećmy zmarłego parafianina: Józef Stanisław Światłoń 2 Pułku 13 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819