Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera,, w piątek wspomnienie św. Wacława męczennika Patrona naszej Katedry Wawelskiej, w sobotę Święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach IX Pielgrzymka Róż Żywego Różańca – rozpoczęcie o godzinie 10.00.

2. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w delegacji parafii na odpust ku czci św. Krzyża w Sanktuarium Krzyża św. w Mogile.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na coroczną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w piątek 28 września o godz. 15-tej, w ramach Iskry Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się na chodniku przy Alei Jana Pawła II na os II Pułku Lotniczego (naprzeciwko przystanku tramwajowego). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

4. Informujemy także iż dodatkowy dyżur w kancelarii parafialnej będzie w środy po mszy św. wieczornej, czyli od godziny ok. 18.30. Skorzystajmy z tej możliwości zaraz po mszy św. Zapraszamy!

5. Informujemy także iż od I niedzieli października msza św. wieczorna, która do tej pory była o godz. 20.00 w czasie wakacyjnym, a w ciągu roku o 19.00 będzie odprawiana o godz. 19.15 i tak zostanie przez cały rok.

6. Msza św. dla rodziców i dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi na tę Eucharystię.

7. Za tydzień - 30 września będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przywiezie do nas wystawę poświęconą osobie Błogosławionego. Na koniec każdej Mszy Św. usłyszymy też słowo świadectwa , które przybliży nam posługę i nauczanie Kapłana męczennika, a przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć komplet 4 płyt z oryginalnym nagraniem 16 całych kazań wraz z duchowym testamentem ks. Jerzego. Po mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Księdza Jerzego.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dzieci, które w tym roku katechetycznym będą przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 30 września o godzinie 11.00. W czasie Mszy świętej uroczyście poświęcimy im różańce.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów Wspólnoty Nowohuckiej, którzy pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę na Mszę świętą i wystawę zdjęć w przyszłą niedzielę 30 września do Sanktuarium Krzyża świętego w Mogile. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

10. Rozpoczynamy spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy 8 spowiedź w pierwszy czwartek miesiąca 4 października od 17.30 - Msza o 18:00 w kaplicy Matki Bożej, klasy 3 gimnazjum - pierwszy piątek spowiedź od 17.30 i msza św. o 18:00 w kaplicy Matki Bożej. Termin sakramentu nie jest jeszcze ustalony z księdzem biskupem – podamy w najbliższym czasie. Zapraszamy!

11. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w wspólnie ze Strażą Honorową w pierwsze piątki będzie o godz. 18.00, a po niej godzinna adoracja Najśw. Sakramentu. Nie będzie mszy św. o 19.30.

12. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele 25 dnia miesiąca czyli we wtorek o godzinie 18.00.

13. Róże różańcowe zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu oraz na Krzeptówki w Zakopanem, w dniu 9 października ( wtorek). Wyjazd z parkingu obok kościoła o 6.30. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy w zakrystii – należy podać datę urodzenia do ubezpieczenia.

14. Zapraszamy do skorzystania z prasy religijnej dostępnej w kościele.

15. Polećmy Bogu zmarłych tego tygodnia: + Jerzego Pietrzyk Dyw. 52, Alfreda Szczepańskiego Dyw.6, Kaziemierza Urbańskiego Dyw. 39. Wieczny odpoczynek..

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352904
Dzisiaj: 267
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,248