Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro wspomnienie św. Wacława męczennika - patrona naszej wawelskiej katedry, we wtorek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus dziewicy i doktora kościoła, w piątek wspomnienie naszych świętych Aniołów Stróżów.

2. Ks. Piotrowi proboszczowi parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie-Brzuchowicach, dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże a wszystkim za ofiary na budowę nowego kościoła, które można złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

3. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie od poniedziałku do środy o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek 28 września o godz. 15:00 organizowana jest (jak co roku) Iskra Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15:00 w parku naprzeciwko przystanku tramwajowego Stella-Sawickiego.

5. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30. Dla dzieci będą przygotowane pamiątki oraz konkursy. Pierwszy różaniec w najbliższy czwartek 1 października

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania z naszej parafii. Spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30, o 16.30 różaniec dla dzieci o 17.00 msza św. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową o 18.00. ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00. I sobota miesiąca – o 16.45 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Ks. proboszcz pójdzie do chorych w tym miesiącu wyjątkowo w najbliższą sobotę od 9.00.

7. W najbliższą niedzielę po mszy św. o 11.00 odprawimy procesję różańcową wokół kościoła do 5 ołtarzy, z Najśw. Sakramentem rozważając tajemnice Radosne. O przygotowanie symbolicznych prostych ołtarzy prosimy wspólnoty modlitewne. Pod krzyżem misyjnym Akcję Katolicką, pod „pergolami” Straż Honorową, na drzwiach głównych domu parafialnego Rycerstwo Niepokalanej, na rogu budynku parafialnego Odnowę w Duchu św., przy wejściu do kancelarii Róże Żywego Różańca. Zapraszamy panie niosące światło, panów do baldachimu, zabierzmy figurę Matki Bożej Fatimskiej. Msza w intencji Róż będzie o 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich a przede wszystkim dzieci z rodzicami.

8. Młodzież klas 1 szkoły średniej, pragnącą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku, zapraszamy na Mszę świętą w piątek 2 października o godz. 19:00 w kościele. Wcześniej od 18:00 będzie możliwość spowiedzi.

9. Młodzież klas 8 rozpoczynającą pierwszy rok przygotowania do bierzmowania zapraszamy w I czwartek miesiąca tj. 1 października na mszę św. o 18.00 i po niej spotkanie w kościele. Wcześniej od 17.30 spowiedź dla tej grupy.

10. W sobotę, 3 października o 17.00, w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbędzie się spotkanie małych grup domowych New Pastoral. Już dziś zapraszamy też wszystkich, którzy chcieliby zacząć spotykać się w małych grupach domowych czy kontynuować spotkania.

11. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” serdecznie zaprasza wszystkich studentów na Msze święte akademickie, które będą odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 19.15. Pierwsza Msza akademicka już w przyszłą niedzielę 4 października. Szczegóły na ubrata.pl.

12. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza również na pierwsze spotkanie „grupy absolwentów” w najbliższą środę 30 września o godz. 20.00 do kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy też nowe osoby między 25 a 35 rokiem życia które chciałby dołączyć do tej wspólnoty.

13. Diecezjalna Akcja Katolicka zaprasza na KONCERT poświęcony św. Janowi Pawłowi II, który będzie miał miejsce w Sanktuarium na Białych Morzach w poniedziałek 28 września o 19.30 w rocznicę święceń biskupich Karola Wojtyły.

14. Zarząd Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne członków wspólnoty w poniedziałek 28 września w domu Parafialnym.

15. Parafia Arka Pana w Bieńczycach zaprasza na misterium-oratorium „I nie oddałyśmy krzyża” o obronie nowohuckiego krzyża w 1960 r. Wstęp wolny.

16. Dzisiejsza niedziela to „Dzień Migrantów i Uchodźców”. Można złożyć ofiarę na pomoc tym osobom do skarbon św. Józefa i św. Antoniego oraz przy Obrazie Matki Bożej. Za wrażliwe serca Bóg zapłać!

17. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Jan Józef Raźny Alb.16, Franciszek Józef Czopik II Pułku 13, Wiktoria Gaca Alb.16, Barbara Maria Czekaj Kość.1, Ireneusz Grabowski Alb.33, Aniela Drzyzga Dyw.56. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706