Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W czwartek w liturgii wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.

3. We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie. O 17.00 nabożeństwo różańcowe po nim msza św. z ostatnim kazaniem fatimskim i procesja wokół Kościoła z figurą Matki Bożej. Zabierzmy świece. Gościć będziemy w tym dniu kamerę TV Trwam która przygotowuje krótki reportaż o naszej parafii.

4. Z okazji Dnia Papieskiego dziś przeżywanego pod hasłem Totus Tuus studenci będą zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży, a wolontariusze z Fundacji Ignatianum na zakup przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Kresów Wschodnich. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W naszym kościele odbedzie koncert pt. „Jan Paweł II- Brat naszego Boga” – wydarzenie o charakterze diecezjalnym pod Patronatem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w piątek o godz. 20.00. Chcemy uczcić tym sposobem 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka i naszego Patrona św. Brata Alberta w 175 jego rocznicę urodzin. Gwiazdą koncertu będzie Eleni. Koncert będzie miał charakter spotkania artystyczno-modlitewnego. Koszty koncertu w całości sponsorują różne firmy i spółki oraz prywatni sponsorzy za co im składamy serdeczne Bóg zapłać! W zakrystii można zyskać darmowe zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu. Zaproszenia sa symboliczne wstęp jest wolny. Po koncercie będzie można ofiarą do puszek wesprzeć działanie Zespołu Caritas w naszej parafii. Koncert Bedzie zarejestrowany przez TV Trwam i wyemitowany w dniu 25 października o godz. 13.45.Zapraszamy.

6. W związku z przygotowaniami do koncertu nie będzie w środę, czwartek i piątek adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji. Za utrudnienia przepraszamy. Do udziału w koncercie prosimy o zastosowanie się do wymogów sanitarnych. Przypominamy także o obowiązku zasłaniania ust i nosa w naszym kościele.

7. W piątek trzeci miesiąca koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi nas o podjęcie nowenny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W dniu 22 października a więc w dniu liturgicznego wspomnienia św. Papieża Trybunał Konstytucyjny zajmie się przesłanką eugeniczną czyli zabijaniem dzieci chorych i upośledzonych w łonach matek które dziś w Polsce jest dopuszczalne. Módlmy się by chroniono w Polsce nie tylko zwierzęta ale przede wszystkim ludzkie życie. Nowenna codziennie od 31-21 października przy nabożeństwie różańcowym.

9. W najbliższą sobotę o 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie New Pastoral – małych grup domowych dzielenia się wiarą w Szkole Sióstr Salezjanek Oś. Kościuszkowskie 7. Zapraszamy członków grup oraz chętnych nowych uczestników.

10. W przyszła niedzielę kazania wygłosi na mszach św. ks. Zbigniew Kopciński a wspólnoty neokatechumaenalne będą zapraszać na kolejne katechezy dla dorosłych.

11. Serdecznie zapraszamy na „Rekolekcje na dobry początek” dla wszystkich duszpasterstw akademickich w Krakowie ale i dla wszystkich studentów i absolwentów szukających wspólnoty. Rekolekcje potrwają od 12-14 października w kościele św. Anny w Krakowie ( Anie jak planowano wcześniej u Dominikanów) Szczegóły na plakatach i na stronie ubrata.pl.

12. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na mszę św. rozpoczynającą nowy rok akademicki dziś o 19.15. Na zakończenie każdy student otrzyma indywidualne błogosławieństwo na nowy rok nauki oraz niespodziankę  Po mszy św. krótkie spotkanie w auli parafialnej.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W zakrystii po mszach i kancelarii można zamawiać wypominki całoroczne oraz na różaniec za zmarłych odprawiany przez cały listopad. Wypominki czytamy w niedziele przed mszami oprócz mszy o 14.15 i 19.15. Można także polecać zmarłych w mszach św. wspólnych w te dni. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Prosimy napisać przed którą mszą św. mają być wypominani wasi drodzy zmarli. W każdą I niedzielę miesiąca odprawiamy mszę św. za zmarłych wypominanych o godz. 8.00. Za ofiary składane przy okazji wypominek składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Adam Jaśkiewicz Zielone 13, Julian Michalczyk Alb.19, i oczekujący na pogrzeb: Wojciech Luksa Dyw.53, Kazimierz Jan Lechowicz Dyw.19, Artur Tadeusz Zenowicz –Olpiński 2 Pułku 26.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367216
Dzisiaj: 137
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,816