Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.

4. Koncert „Jan Paweł II Brat naszego Boga” będzie wyemitowany na antenie TV Trwam dziś (niedziela) o godz. 13.45. Zapraszamy do oglądania.

5. Dziękujemy O. Zbigniewowi Ptak – paulinowi ze Skałki za dzisiejsze kazania. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jego książki związane z tą tematyką.

6. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza na spotkania modlitewno – formacyjne dla studentów i absolwentów oraz na Msze święte akademickie w każdą niedzielę o 19.15. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie ubrata.pl

7. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowy numer Brata. A w nim między innymi o: świętych obcowaniu, o wierze i o wydarzeniach z naszej parafii. Zachęcamy do korzystania dobrej lektury prasy katolickiej. Przy wyjściach jest także do zabrania bezpłatny numer czasopisma „Dobre Nowiny” a w nim. m.i.n. o sylwetce beatyfikowanego wkrótce Założyciela „Rycerzy Kolumba”. Dla dzieci dostępne jest także nowe czasopismo wydawane przez naszą diecezję „Staś” w cenie 8 zł. Życzymy dobrej lektury.

8. W kancelarii i zakrystii można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe) za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne czytamy w niedzielę przed Mszami świętymi oprócz mszy o 14.15 i 19.15. Wypominki jednorazowe odczytujemy w czasie modlitwy różańcowej w listopadzie codziennie o 17.15. Można też zamawiać wypominki na Mszę świętą zbiorową za zmarłych 1 listopada o 16.00, którą odprawimy na cmentarzu w Grębałowie, a także na Msze święte w Dzień Zaduszny 2 listopada, które odprawimy w naszym kościele o 8.00 i 16.00. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Od 1-go do 8 listopada codziennie o 17.15 podczas modlitwy różańcowej za naszych zmarłych chcemy włączyć się w akcję „Różaniec do granic Nieba”. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym? W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Odwołane zostaje spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w najbliższy poniedziałek.

11. Istnieje piękny zwyczaj zamawiania mszy św. za zmarłych z okazji pogrzebu „zamiast kwiatów”. Czasem tych intencji jest dużo. Nie wszystkie jesteśmy w stanie odprawiać w naszym kościele. Będziemy wtedy odprawiać połowę intencji a drugą połowę będziemy przekazywać księżom misjonarzom pracującym w Rosji czy na misjach, a także do Domu Księży Chorych w Swoszowicach. Bóg zapłać za zrozumienie.

12. W liście pasterskim na dzisiejszą niedzielę nasz Metropolita prosi:
„W tej sytuacji proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus. Z całego serca zachęcam Was, aby postać Zacheusza, pragnącego spotkać się z Jezusem, stała się wzorem dla tych wszystkich, którzy z powodu pandemii i związanych z nią ograniczenie będą mogli wziąć działu w niedzielnej Mszy świętej. Niech, przede wszystkim, nie zabraknie w Was pragnienia osobistego spotkania się z Panem Jezusem. Jeżeli niemożliwe będzie osobiste udanie się do kościoła, z wielką nabożnością bierzcie udział we Mszach świętych transmitowanych przez radio, telewizję lub internet, czytajcie Pismo Święte, odmawiajcie różaniec i inne modlitwy. Z żarliwością i ufnością zanoście je do Boga: za chorych przebywających w szpitalach i w domach, o łaskę możliwie szybkiego ustąpienia pandemii, o dobre zdrowie dla każdej i każdego z nas, o ofiarność i odwagę dla całej służby zdrowia, dla lekarzy i pielęgniarek, którzy ryzykują własnym zdrowiem, a niekiedy i życiem, byśmy mogli szczęśliwie przeżyć ten trudny czas. Nie zapominajcie również o Waszych kapłanach, którzy z oddaniem pracują dla Was i dla dobra Waszych wspólnot. Bądźcie solidarni i odpowiedzialni za innych, w sposób szczególny pamiętając o naszych seniorach, niosąc im konkretną pomoc i wsparcie”. List jest dostępny w całości na naszej stronie internetowej.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Krystyna Teresa Norwicz Dyw.44 i oczekujący na pogrzeb: Józefa Stanisława Wilkoszewska Alb.30, Marianna Wójcik Alb. 16, Helena Magdalena Miśkiewicz Alb.28, Danuta Natonek Alb.16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819