Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.

4. Koncert „Jan Paweł II Brat naszego Boga” będzie wyemitowany na antenie TV Trwam dziś (niedziela) o godz. 13.45. Zapraszamy do oglądania.

5. Dziękujemy O. Zbigniewowi Ptak – paulinowi ze Skałki za dzisiejsze kazania. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jego książki związane z tą tematyką.

6. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza na spotkania modlitewno – formacyjne dla studentów i absolwentów oraz na Msze święte akademickie w każdą niedzielę o 19.15. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie ubrata.pl

7. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowy numer Brata. A w nim między innymi o: świętych obcowaniu, o wierze i o wydarzeniach z naszej parafii. Zachęcamy do korzystania dobrej lektury prasy katolickiej. Przy wyjściach jest także do zabrania bezpłatny numer czasopisma „Dobre Nowiny” a w nim. m.i.n. o sylwetce beatyfikowanego wkrótce Założyciela „Rycerzy Kolumba”. Dla dzieci dostępne jest także nowe czasopismo wydawane przez naszą diecezję „Staś” w cenie 8 zł. Życzymy dobrej lektury.

8. W kancelarii i zakrystii można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe) za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne czytamy w niedzielę przed Mszami świętymi oprócz mszy o 14.15 i 19.15. Wypominki jednorazowe odczytujemy w czasie modlitwy różańcowej w listopadzie codziennie o 17.15. Można też zamawiać wypominki na Mszę świętą zbiorową za zmarłych 1 listopada o 16.00, którą odprawimy na cmentarzu w Grębałowie, a także na Msze święte w Dzień Zaduszny 2 listopada, które odprawimy w naszym kościele o 8.00 i 16.00. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Od 1-go do 8 listopada codziennie o 17.15 podczas modlitwy różańcowej za naszych zmarłych chcemy włączyć się w akcję „Różaniec do granic Nieba”. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są z pamięci wypierani. Czy można być bardziej wykluczonym? W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Odwołane zostaje spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w najbliższy poniedziałek.

11. Istnieje piękny zwyczaj zamawiania mszy św. za zmarłych z okazji pogrzebu „zamiast kwiatów”. Czasem tych intencji jest dużo. Nie wszystkie jesteśmy w stanie odprawiać w naszym kościele. Będziemy wtedy odprawiać połowę intencji a drugą połowę będziemy przekazywać księżom misjonarzom pracującym w Rosji czy na misjach, a także do Domu Księży Chorych w Swoszowicach. Bóg zapłać za zrozumienie.

12. W liście pasterskim na dzisiejszą niedzielę nasz Metropolita prosi:
„W tej sytuacji proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus. Z całego serca zachęcam Was, aby postać Zacheusza, pragnącego spotkać się z Jezusem, stała się wzorem dla tych wszystkich, którzy z powodu pandemii i związanych z nią ograniczenie będą mogli wziąć działu w niedzielnej Mszy świętej. Niech, przede wszystkim, nie zabraknie w Was pragnienia osobistego spotkania się z Panem Jezusem. Jeżeli niemożliwe będzie osobiste udanie się do kościoła, z wielką nabożnością bierzcie udział we Mszach świętych transmitowanych przez radio, telewizję lub internet, czytajcie Pismo Święte, odmawiajcie różaniec i inne modlitwy. Z żarliwością i ufnością zanoście je do Boga: za chorych przebywających w szpitalach i w domach, o łaskę możliwie szybkiego ustąpienia pandemii, o dobre zdrowie dla każdej i każdego z nas, o ofiarność i odwagę dla całej służby zdrowia, dla lekarzy i pielęgniarek, którzy ryzykują własnym zdrowiem, a niekiedy i życiem, byśmy mogli szczęśliwie przeżyć ten trudny czas. Nie zapominajcie również o Waszych kapłanach, którzy z oddaniem pracują dla Was i dla dobra Waszych wspólnot. Bądźcie solidarni i odpowiedzialni za innych, w sposób szczególny pamiętając o naszych seniorach, niosąc im konkretną pomoc i wsparcie”. List jest dostępny w całości na naszej stronie internetowej.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Krystyna Teresa Norwicz Dyw.44 i oczekujący na pogrzeb: Józefa Stanisława Wilkoszewska Alb.30, Marianna Wójcik Alb. 16, Helena Magdalena Miśkiewicz Alb.28, Danuta Natonek Alb.16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos