Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 6.30, 8.00,9.30, 16.00 i 18.00. po mszy o 18.00 procesja za zmarłych z wypominkami po kościele. Msze św. o 8.00 i 16.00 to msze św. wspólne za podanych zmarłych. Przyjęte intencje wspólne na Grębałów odprawimy o 16.00. Można jeszcze podawać zmarłych w których intencji będą odprawione te msze św. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę przynajmniej w myśli za zmarłych można będzie uzyskać przez cały listopad w dowolnie wybrane osiem dni (nawet z przerwą) przez indywidualnych wiernych.

2. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o naszych klerykach. Spowiedź od godz. 17.30. I piątek miesiąca – spowiadać będziemy od 16.30, msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową o godz. 18.00. I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o 16.45 wraz z rycerstwem Niepokalanej.

4. W tym miesiącu wobec zarządzeń władz o obostrzeniach sanitarnych wizyta u chorych w I piątek i sobotę zostaje odwołana. Jak Pan Bóg pozwoli odwiedzimy chorych w przyszłym miesiącu.

5. Odwołane jest także spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek i piątek.

6. Od poniedziałku nie będzie czynna także w sposób stacjonarny kancelaria parafialna aż do odwołania. Sprawy pilne jak pogrzeby czy chrzty prosimy zgłaszać przez telefon księdza dyżurnego. Zaświadczenia czy inne dokumenty w miarę możliwości prosimy załatwiać pisząc także na e-maila parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziękujemy za zrozumienie.

7. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami codziennie o 17.15. chcemy włączyć się w akcję „Różaniec do granic Nieba”. Pamiętamy o bliskich zmarłych. Będziemy w tę modlitwę włączać także orędownictwo tych którym nie pozwolono przyjść na świat zabijając je w łonach ich matek. Ufamy i uczy nas Kościół że cieszą się oglądaniem Boga w wieczności i wstawiają się za nami. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w te dni w naszych rodzinach.

8. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowy numer Brata. Zachęcamy do czytania dobrej lektury prasy katolickiej dostępnej z tyłu świątyni.

9. Jeszcze jutro przy okazji mszy św. można składać wypominki roczne i na listopadowy różaniec. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Marian Bukowczan Kość.9, Stanisława Małota Alb.16, Zdzisław Jan Kusior Kość.6, Aleksandra Rogowska Dyw. 62, Władysława Kaczmarczyk Dyw.26, Stanisława Puchała Alb. 37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367216
Dzisiaj: 137
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,816