Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła jutro Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki i Głowy wszystkich kościołów świata – liturgiczne Święto. We wtorek wspominamy św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa i zarazem Narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny, pamiętajmy w modlitwie o pokój, zgodę i zaprzestanie epidemii w naszym kraju i na całym świecie. W czwartek wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika, w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

2. Informujemy iż wszyscy kapłani naszej wspólnoty nadal w tym tygodniu pozostają w izolacji domowej. Dziękujemy serdecznie ks. Robertowi za podejmowanie posługi w naszym kościele i wszystkim kapłanom z zewnątrz którzy dzisiaj odprawiają za nas Eucharystię.

3. Wobec najnowszych zarządzeń władz informujemy iż w naszej świątyni może przebywać jednocześnie od soboty 7 listopada 150 osób. Na zewnątrz nie ma limitu, jednak należy zachować dystans. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy iż nadal obowiązuje wierzących dyspensa Księdza Arcybiskupa zwalniająca od obowiązku udziału w niedzielnej mszy św.

4. Nie będzie czynna także w sposób stacjonarny kancelaria parafialna aż do odwołania. Sprawy pilne jak pogrzeby czy chrzty prosimy zgłaszać przez telefon księdza dyżurnego. Zaświadczenia czy inne dokumenty w miarę możliwości prosimy załatwiać pisząc także na meila parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziękujemy za zrozumienie.

5. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami codziennie o 17.15. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w te dni w naszych rodzinach.

6. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Kotarba 2 Pułku 26,Czesław Odroniec Dyw.11, Julian Chodur Alb. 22, Marian Mieczysław Kozioł Wola Dębińska 311, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706