Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła jutro Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki i Głowy wszystkich kościołów świata – liturgiczne Święto. We wtorek wspominamy św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa i zarazem Narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny, pamiętajmy w modlitwie o pokój, zgodę i zaprzestanie epidemii w naszym kraju i na całym świecie. W czwartek wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika, w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

2. Informujemy iż wszyscy kapłani naszej wspólnoty nadal w tym tygodniu pozostają w izolacji domowej. Dziękujemy serdecznie ks. Robertowi za podejmowanie posługi w naszym kościele i wszystkim kapłanom z zewnątrz którzy dzisiaj odprawiają za nas Eucharystię.

3. Wobec najnowszych zarządzeń władz informujemy iż w naszej świątyni może przebywać jednocześnie od soboty 7 listopada 150 osób. Na zewnątrz nie ma limitu, jednak należy zachować dystans. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy iż nadal obowiązuje wierzących dyspensa Księdza Arcybiskupa zwalniająca od obowiązku udziału w niedzielnej mszy św.

4. Nie będzie czynna także w sposób stacjonarny kancelaria parafialna aż do odwołania. Sprawy pilne jak pogrzeby czy chrzty prosimy zgłaszać przez telefon księdza dyżurnego. Zaświadczenia czy inne dokumenty w miarę możliwości prosimy załatwiać pisząc także na meila parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziękujemy za zrozumienie.

5. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami codziennie o 17.15. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w te dni w naszych rodzinach.

6. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Kotarba 2 Pułku 26,Czesław Odroniec Dyw.11, Julian Chodur Alb. 22, Marian Mieczysław Kozioł Wola Dębińska 311, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos