Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kościół w liturgii tego tygodnia wspomina: dzisiaj św. Cecylię – Patronkę muzyki i śpiewu kościelnego, we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac prezbitera i Towarzyszy.

2. Jutro przy wieczornej mszy św. Nowenna ku czci św. O. Pio.

3. Od jutra czynna będzie już w normalnych godzinach kancelaria parafialna.

4. Nabożeństwo różańcowe z wypominkami codziennie o 17.15.

5. Od I Niedzieli Adwentu Nowennę ku czci św. Brata Alberta Patrona naszej wspólnoty parafialnej będziemy odprawiać w I niedziele miesiąca wraz z adoracją Najśw. Sakramentu po mszy o godz. 8.00.

6. Msza św. wspólna za zmarłych polecanych do wypominania w naszym kościele jest odprawiana w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 8.00

7. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za naszych zmarłych. Odpust można zyskać przez osiem wybranych dni nawet z przerwą pomiędzy nimi.

8. Z tyłu kościoła jest dostępna jak zawsze prasa katolicka. Kolejny numer pisma diecezjalnego „Staś” dla dzieci jest w cenie 8 zł. Wystawione są także kalendarze z drogowskazami papieża Franciszka w cenie 10 zł na nowy rok. Należność za wydawnictwa katolickie prosimy wrzucać do skarbony obok gazet. Skorzystajmy z dobrej lektury.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Na mszach św. poświęcimy opłatki które wraz ze świecami Caritas będą dostępne w sali obok kancelarii. Dochód z ofiar za opłatki i świece przeznaczamy na dofinansowanie duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii.

10. Małżeństwa które w tym roku obchodzą 25 lecie i 50 lecie małżeństwa a zechcą przeżyć Jubileusz na wspólnej uroczystości w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia prosimy aby zapisały się w zakrystii lub kancelarii.

11. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na rekolekcje adwentowe zatytułowane: „W cztery niedziele, na cztery głosy, na cztery sposoby,
O EUCHARYSTII”. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę Mszą świętą
o 19.15 i konferencją na temat: „Eucharystia jako sakrament”. Pierwszą konferencję wygłosi: ks. Robert Woźniak. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na ubrata.pl.

12. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym – wejście jak do kancelarii. Dyżur odbywa się w czwartki od 16.00-18.00 w dolnej części budynku.

13. W przyszłą niedzielę nasi wolontariusze Zespołu Caritas będą kwestować przed kościołem na mikołajowe dary dla potrzebujących a także dla dzieci, młodzieży ministrantów i lektorów zaangażowanych przy naszym kościele. Ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

14. Narodowe Centrum Zdrowia zaprasza osoby powyżej 80 roku życia do dołączenia się do pomocowej akcji Przyjacielska Paczka. Dokładniejsze informacje są w gablotach.

15. Rada Dzielnicy XIV Czyżyny zaprasza osoby potrzebujące i biedne po odbiór paczek świątecznych w dniu 3 grudnia br. w siedzibie Rady tj. oś. Dywizjonu 303 nr 34, w godz. od 16,00 do 19,00. Zapisy na paczki odbywać się będą w dniach : od 25.11 - 27.11. br. oraz od 30.11.- 1.12.br. w godz. 10,00- 13,00, telefon: 12 647- 61-64.

16. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy ul. Rzeźniczej 11 zwraca się z prośbą o oddawanie krwi i osocza od ozdrowieńców, którzy przebyli chorobę Covid-19.

17. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane w tym trudnym czasie na utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin, i wpłacane przez stronę internetową. Dziękujemy także anonimowym ofiarodawcom.

18. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Ryszard Marian Trybowski II Pułku 9, Andrzej Jan Kiereś Dyw. 55, Zofia Radwanowska II Pułku 26, Danuta Janina Kapryan Alb. 22, Stefan Kaczocha DPS Helclów, Stefania Sabak Alb.28, Władysława Kot II Pułku. 1D, Maria Bryndza Dyw.30. Zenon Gościmiński II Pułku 3,Teresa i Adam Raźny Dyw.11, Waldemar Migdał II Pułku 26. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367202
Dzisiaj: 123
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,802