Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kościół w liturgii tego tygodnia wspomina: jutro Święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę Nowenna do św. Brata Alberta – Patrona naszej wspólnoty parafialnej po mszy o 8.00.

3. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele w przyszłą niedzielę także o godz. 8.00.

4. Rozpoczynamy czas adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. zapraszamy dzieci które jak zawsze będą miały swój program na roratach - drobne nagrody i naklejki. Roraty dla dorosłych codziennie o 6.15. Na rozpoczęcie można zapalić świece wyłożone w koszykach przy wejściach. Prosimy nie rozlewać wosku po kościele.

5. Opłatki dziś poświęcone wraz ze świecami Caritas i kartkami świątecznymi będą dostępne w sali obok kancelarii. Dochód z ofiar za opłatki i świece przeznaczamy na dofinansowanie duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii. Są tez dostępne piękne albumy o naszym papieżu w niższej cenie oraz kalendarz z kard. Wyszyńskim z wydawnictwa Biały Kruk.

6. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na Rekolekcje Adwentowe zatytułowane: „W cztery niedziele, na cztery głosy, na cztery sposoby,
O EUCHARYSTII”. Rozpoczęcie dziś Mszą świętą o 19.15 i konferencją na temat: „Eucharystia jako sakrament”. Pierwszą konferencję wygłosi: ks. Robert Woźniak. Rekolekcje będą również transmitowane na kanale youtube. Link dostępny jest na naszej stronie ebrat.eu a także na ubrata.pl. Zapraszamy!!!

7. II Niedziela Adwentu jest przeżywana w Kościele jako dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym roku w przyszłą niedzielę będziemy także modlić się za Kościół Prześladowany( zapomnieliśmy o niedzieli 8 listopada) szczególnie w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary na pomoc Kościołowi w Afryce i na Wschodzie można od dziś składać do skarbon św. Józefa i św. Antoniego. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”

8. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania, za powołanych do Służby Bożej, za naszych kleryków. Spowiadać będziemy od 17.30. Do spowiedzi i na mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież klas 8 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. I piątek miesiąca – spowiedź od 16.00 -19.00.Ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00 Do spowiedzi i na mszę św. o 19.00 zapraszamy młodzież z klas I szkoły średniej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W związku z sytuacją epidemiczną jest to propozycja przynajmniej takiej formy przygotowania. Jeśli ktoś ma obawy co do udziału – jest on dobrowolny. I sobota miesiąca. Kapłani do chorych udadzą się od godz. 9.00. O 16.45 nabożeństwo w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

9. Małżeństwa które w tym roku obchodzą 25 lecie i 50 lecie małżeństwa a zechcą przeżyć Jubileusz na wspólnej uroczystości w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia prosimy aby zapisały się w zakrystii lub kancelarii.

10. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym – wejście jak do kancelarii. Dyżur odbywa się w czwartki od 16.00-18.00 w dolnej części budynku.

11. Dziś nasi wolontariusze Zespołu Caritas będą kwestować przed kościołem na mikołajowe dary dla potrzebujących a także dla dzieci, młodzieży ministrantów i lektorów zaangażowanych przy naszym kościele. Ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

12. Rada Dzielnicy XIV Czyżyny zaprasza osoby potrzebujące i biedne po odbiór paczek świątecznych w dniu 3 grudnia br. w siedzibie Rady tj. oś. Dywizjonu 303 nr 34, w godz. od 16,00 do 19,00. Zapisy na paczki odbywać się będą w dniach : od 25.11 - 27.11. br. oraz od 30.11.- 1.12.br. w godz. 10,00- 13,00, telefon: 12 647- 61-64.

13. Z tyłu kościoła jest dostępna prasa katolicka i kalendarz z drogowskazami papieża Franciszka. W Gościu Niedzielnym także kalendarz na Nowy Rok.Należność za wydawnictwa katolickie prosimy składać do skarbony obok gazet. Bóg zapłać!

14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie kościoła i domu parafialnego.

15. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Ciuchta Stanisław Alb. 38, Bogusława Mirosława Gęsiarz Alb. 35, Wanda Irena Wójcik Alb. 26, Stanisław Wiesław Mleczko Alb. 27, Andrzej Stanisław Majka Alb. 30, Jan Gąsiorek Alb. 17. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367218
Dzisiaj: 139
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,818