Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kościół w liturgii tego tygodnia wspomina: dziś św. Mikołaja biskupa – patrona daru człowieka dla człowieka, jutro św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najsw. Maryi Panny.

2. W środę swoje imieniny obchodzi ks. kanonik Wiesław Macuda. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień życia. Modlić się będziemy w intencji solenizanta w środę na mszy św. o godz. 18.00.

3. Bóg zapłać wszystkim za zbiórkę na Caritas naszej parafii z minionej niedzieli w kwocie 2854,20 zł.

4. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Roraty dla dorosłych codziennie o 6.15.

5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 w kościele.

6. Opłatki poświęcone wraz ze świecami Caritas i kartkami świątecznymi są dostępne w sali obok kancelarii.

7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo „Godzina łaski dla świata” które odprawione będzie 8 grudnia (we wtorek) od godz. 12.00-13.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, oraz msze św. dziękczynną o godz. 18.00 w 28 rocznicę założenia naszej wspólnoty.

8. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na drugą część Rekolekcji Adwentowych: „O EUCHARYSTII”. Dziś Msza święta o 19.15 a po niej druga konferencja zatytułowana: „Eucharystia jako ofiara”, którą wygłosi ks. Krzysztof Porosło. Zarówno Msza święta jak i konferencja będą transmitowane na kanale youtube. Link dostępny jest na naszej stronie ebrat.eu a także na ubrata.pl. Zapraszamy!!!

9. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 10 grudnia o godz. 18.00. Na zakończenie będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo dla rodziców, dzieci, małżonków i narzeczonych.

10. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz za Kościół Prześladowany szczególnie w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary na pomoc Kościołowi w Afryce i na Wschodzie można złożyć do skarbon św. Józefa i św. Antoniego. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”

11. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła, serdecznie zapraszają wszystkich Parafian na tradycyjny, świąteczny kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Kiermasz odbywać się będzie w budynku Warsztatu przez cały okres Adwentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy!

12. Małżeństwa które w tym roku obchodzą 25 lecie i 50 lecie małżeństwa a zechcą przeżyć Jubileusz na wspólnej uroczystości w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia prosimy aby jeszcze w tym tygodniu zapisały się w zakrystii lub kancelarii.

13. Tegoroczne rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać pod hasłem ”Z Maryją do Betlejem” od piątku przed czwartą niedzielą adwentową. Poprowadzi je O. Adam Matoryn – karmelita z klasztoru na Piasku w Krakowie.

14. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym . Dyżur odbywa się w czwartki od 16.00-18.00 w dolnej części budynku.

15. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie kościoła i domu parafialnego.

16. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Józef Kogut Alb.24, Edward Kubas 2 Pułku 26, Maria Sarota 2 Pułku 8.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819