Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: Jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

2. Bóg zapłać wszystkim za zbiórkę na Kościół na Wschodzie i Kościół Prześladowany do skarbon w minionym tygodniu w kwocie 4768,90 zł. Ofiary zostały przekazane na ten cel. Bóg zapłać!

3. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Roraty dla dorosłych codziennie o 6.15.

4. Opłatki poświęcone wraz ze świecami Caritas i kartkami świątecznymi są dostępne w sali obok kancelarii.

5. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na trzecią część Rekolekcji Adwentowych: „O EUCHARYSTII”. Dziś Msza święta o 19.15 a po niej trzecia konferencja zatytułowana: „Eucharystia jako uczta”, którą wygłosi ks. Andrzej Telus. Zarówno Msza święta jak i konferencja będą transmitowane na kanale youtube. Link dostępny jest na naszej stronie ebrat.eu a także na ubrata.pl. Zapraszamy!!!

6. Od najbliższego piątku zapraszamy na rekolekcje adwentowe pod hasłem „Z Maryją do Betlejem”, które głosić będzie O. Adam Matoryn – karmelita z klasztoru na Piasku. Program jest wywieszony i dostępny w internecie. Każdego dnia msze z naukami o 6.15, 7.00, 9,30 i 18.00. dzieci zapraszamy w piątek na 17.00 i w niedzielę na 11.00. W sobotę o 9.30 msza z nauką i obrzęd sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych na ciele i duszy po dar umocnienia łaską Chrystusa. Wieczorem na 19.30 zapraszamy małżeństwa na „Adwentową Kanę” – konferencję i modlitwę, także żyjących w związkach niesakramentalnych mających przeszkodę aby go zawrzeć. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach a po każdej można będzie przyjąć szkaplerz Najsw. Maryi Panny. Nie odkładajmy też spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę, spowiadać będziemy podczas każdej Mszy świętej i w czasie rekolekcji.

7. Już dziś informujemy iż w związku z pandemią msze św. tzw. „Pasterki” będą dwie – jedna o 22.00 a druga o północy.

8. Jubileusz 25 lecia i 50 lecia małżeństwa Jubilaci którzy się zgłosili przeżywać będą na wspólnej uroczystości w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia o godz. 9.30.

9. W tym roku z wiadomych z godnie z sugestiami Kurii Metropolitalnej przekładamy tradycyjną wizytę duszpasterską („Kolęda”) w waszych domach na inny lepszy czas. Ale w zamian za to, my, wasi duszpasterze zapraszamy was na „kolędę” do kościoła. O godz.18.00 odbędzie się Msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy będzie obecny już niedługo w Bracie, stronie parafii ebrat.eu, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego Kościoła na wspólną modlitwę.

10. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym . Informujemy o zmianie dyżuru: odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od 16.00-17.00 w dolnej części budynku. Zapraszamy potrzebujących do skorzystania.

11. W przyszłą niedzielę wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas kwestować będą przed kościołem na paczki świąteczne dla potrzebujących. Na paczki te trzeba się zgłosić – zapisać od dziś przez cały tydzień w zakrystii, kancelarii oraz telefonicznie na numer Zespołu: 730 898 160. Rozglądnijmy się wokół siebie czy ktoś z naszych parafian starszy lub samotny czy chory nie potrzebuje takiej pomocy.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie kościoła i domu parafialnego.

13. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Tomasz Adam Kowalczyk Alb.17, Czesław Władysław Szczepanik Dyw.51, Teresa Maria Tarnawska Dyw.19, Waldemar Mądzielewski Alb.18, Mieczysław Stanisław Janczyk Alb.38.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos