Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: Jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

2. Bóg zapłać wszystkim za zbiórkę na Kościół na Wschodzie i Kościół Prześladowany do skarbon w minionym tygodniu w kwocie 4768,90 zł. Ofiary zostały przekazane na ten cel. Bóg zapłać!

3. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Roraty dla dorosłych codziennie o 6.15.

4. Opłatki poświęcone wraz ze świecami Caritas i kartkami świątecznymi są dostępne w sali obok kancelarii.

5. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na trzecią część Rekolekcji Adwentowych: „O EUCHARYSTII”. Dziś Msza święta o 19.15 a po niej trzecia konferencja zatytułowana: „Eucharystia jako uczta”, którą wygłosi ks. Andrzej Telus. Zarówno Msza święta jak i konferencja będą transmitowane na kanale youtube. Link dostępny jest na naszej stronie ebrat.eu a także na ubrata.pl. Zapraszamy!!!

6. Od najbliższego piątku zapraszamy na rekolekcje adwentowe pod hasłem „Z Maryją do Betlejem”, które głosić będzie O. Adam Matoryn – karmelita z klasztoru na Piasku. Program jest wywieszony i dostępny w internecie. Każdego dnia msze z naukami o 6.15, 7.00, 9,30 i 18.00. dzieci zapraszamy w piątek na 17.00 i w niedzielę na 11.00. W sobotę o 9.30 msza z nauką i obrzęd sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych na ciele i duszy po dar umocnienia łaską Chrystusa. Wieczorem na 19.30 zapraszamy małżeństwa na „Adwentową Kanę” – konferencję i modlitwę, także żyjących w związkach niesakramentalnych mających przeszkodę aby go zawrzeć. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach a po każdej można będzie przyjąć szkaplerz Najsw. Maryi Panny. Nie odkładajmy też spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę, spowiadać będziemy podczas każdej Mszy świętej i w czasie rekolekcji.

7. Już dziś informujemy iż w związku z pandemią msze św. tzw. „Pasterki” będą dwie – jedna o 22.00 a druga o północy.

8. Jubileusz 25 lecia i 50 lecia małżeństwa Jubilaci którzy się zgłosili przeżywać będą na wspólnej uroczystości w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia o godz. 9.30.

9. W tym roku z wiadomych z godnie z sugestiami Kurii Metropolitalnej przekładamy tradycyjną wizytę duszpasterską („Kolęda”) w waszych domach na inny lepszy czas. Ale w zamian za to, my, wasi duszpasterze zapraszamy was na „kolędę” do kościoła. O godz.18.00 odbędzie się Msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy będzie obecny już niedługo w Bracie, stronie parafii ebrat.eu, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego Kościoła na wspólną modlitwę.

10. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym . Informujemy o zmianie dyżuru: odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od 16.00-17.00 w dolnej części budynku. Zapraszamy potrzebujących do skorzystania.

11. W przyszłą niedzielę wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas kwestować będą przed kościołem na paczki świąteczne dla potrzebujących. Na paczki te trzeba się zgłosić – zapisać od dziś przez cały tydzień w zakrystii, kancelarii oraz telefonicznie na numer Zespołu: 730 898 160. Rozglądnijmy się wokół siebie czy ktoś z naszych parafian starszy lub samotny czy chory nie potrzebuje takiej pomocy.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie kościoła i domu parafialnego.

13. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Tomasz Adam Kowalczyk Alb.17, Czesław Władysław Szczepanik Dyw.51, Teresa Maria Tarnawska Dyw.19, Waldemar Mądzielewski Alb.18, Mieczysław Stanisław Janczyk Alb.38.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352349
Dzisiaj: 68
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,693