Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Roraty dla dzieci od poniedziałku do środy o 17.00. Roraty dla dorosłych codziennie o 6.15.

2. Opłatki poświęcone wraz ze świecami Caritas i kartkami świątecznymi są dostępne w sali obok kancelarii.

3. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na czwartą część Rekolekcji Adwentowych: „O EUCHARYSTII”. Dziś Msza święta o 19.15 a po niej trzecia konferencja pt.”Eucharystia jako obecność” którą wygłosi ks. Jacek Bernacik. Zarówno Msza święta jak i konferencja będą transmitowane na kanale youtube. Link dostępny jest na naszej stronie ebrat.eu a także na ubrata.pl. Zapraszamy!!!

4. O.Adamowi Matoryn dziękujemy za głoszone słowo Boże w czasie naszych parafialnych rekolekcji adwentowych. Bóg zapłać!

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu w tym dniu. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej rozpocznijmy od wspólnej modlitwy, przeczytania Ewangelii św. Łukasza 2,1-20, podzielmy się poświęconym opłatkiem i śpiewajmy wspólnie kolędy i pastorałki. Pasterka jedna o 22.00 druga o 24.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy. ofiara na tacę na tych mszach św. przeznaczona jest na fundusz SOS – ratowanie życia nienarodzonych dzieci i domy samotnej matki.

6. Spowiadać będziemy codziennie do środy od 6.15-7.30 i od 17.00-18.30.

7. We wtorek msza św. ku czci św. Ojca Szarbela o godz. 18.00. Po niej różaniec przed najść. Sakramentem w intencjach które będzie można złożyć przed ołtarzem.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. O. Pio.

9. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia, w sobotę Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w oba dni w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt ofiara na tacę jest przeznaczona na uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

10. Jubileusz 25 lecia i 50 lecia małżeństwa Jubilaci którzy się zgłosili przeżywać będą na wspólnej uroczystości w przyszłą Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia o godz. 9.30.

11. W zamian za tradycyjna wizytę duszpasterską my wasi duszpasterze zapraszamy was na „kolędę” do kościoła. Od poniedziałku 28 grudnia o godz.18.00 odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy jest nowym numerze „Brata”, na stronie parafii ebrat.eu, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego Kościoła na wspólną modlitwę. Będzie można zabrać do domu wodę święconą, kadzidło i kredę oraz tekst nabożeństwa błogosławieństwa rodziny do wspólnego odprawienia w domu.

12. Osoby potrzebujące wsparcia żywnościowego z naszej parafii zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym we wtorki i czwartki od 16.00-17.00 w dolnej części budynku. W wigilię dyżuru nie będzie. Zapraszamy potrzebujących do skorzystania. Osoby zapisane się na paczki świąteczne zapraszamy w środę o godz. 15.00-16.00.

13. Dziś wolontariusze parafialnego Zespołu Caritas kwestują przed kościołem na paczki świąteczne dla potrzebujących. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Działalność zespołu Caritas w naszej parafii można wesprzeć także do skarbony św. Antoniego. Bóg zapłać!

14. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt: niech pan Jezus Książę Pokoju obdarzy wszystkich swoim pokojem i miłością. Nowonarodzony Jezus niech darzy nas zdrowiem i życzliwością dla siebie każdego dnia. Szczęść Boże!

15. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Julianna Biela Alb.18, Krzysztof Franciszek Tuszyński Alb.18, Krystyna Wiktoria Kołodziejczyk Dyw.64, Krystyna Maria Bielecka Alb.18, Emil Nowak Alb.16, Aniela Anna Fiołek Alb.35. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352356
Dzisiaj: 75
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,700