Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny: jutro Święto Świętych Młodzianków – dzieci z Betlejem męczenników, w piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za odśpiewanie w tym dniu uroczyście „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

2. W czwartek zakończenie starego roku. Zapraszamy na Nieszpory z kazaniem o godz. 17.00, Suplikacje, „Przed oczy Twoje Panie winy nasze składamy”, Te Deum i mszę św. bez kazania o 18.00. Przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy i podziękujmy za trudny miniony rok i wszelkie łaski jakie otrzymaliśmy od Niego. Za uroczyste „Te Deum” odśpiewane w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W Nowy Rok także I piątek miesiąca. Spowiadamy na każdej mszy św. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi panny o 16.45 prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Wszyscy księża będą odwiedzać chorych z Komunią św. w sobotę od 9.00.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej mszy św. Intencje na mszę św. wspólną można składać przed obrazem Matki Bożej.

5. W zamian za tradycyjną wizytę duszpasterską zapraszamy na „kolędę” do kościoła. Od poniedziałku 28 grudnia o godz.18.00 odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy jest nowym numerze „Brata”, na stronie parafii ebrat.eu, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Będzie można zabrać do domu wodę święconą, kadzidło i kredę oraz tekst nabożeństwa błogosławieństwa rodziny do wspólnego odprawienia w domu. Ofiary składane przy tej okazji są w części przeznaczone na utrzymanie Kurii, dzieła prowadzone przez archidiecezję, domy księży chorych, Uniwersytet Papieski, misje itp.

6. Dziękujemy serdecznie za zbiórkę na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian w minioną niedzielę w kwocie 3880,30 gr. Parafialny Zespół Caritas przygotował paczki dla ponad 50 osób naszych parafian najbardziej potrzebujących. W ciągu tygodnia z pomocy żywnościowej korzysta 137 osób z naszej parafii. Dziękujemy wolontariuszom za posługę przy opłatkach i przygotowywaniu pomocy żywnościowej. Osoby potrzebujące zapraszamy na dyżur wolontariuszy Caritas w domu parafialnym we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.

7. Księdzu Mirosławowi i panom Januszowi i Arturowi dziękujemy za przygotowanie bożonarodzeniowej szopki w naszym kościele. Anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. Polećmy zmarłych ostatnio naszych parafian: Jerzy Antoni Buczek Dyw. 46, Waldemar Kowalczyk Dyw.45, Weronika Mastalerz Kośc.9, Maria Bocheńska Alb.33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694