Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę dla oznaczenia drzwi naszych chrześcijańskich domów. Napis K+M+B oznacza imiona Trzech Króli lub łacińską sentencję Christus mansionem benedicat – Chrystus mieszkanie błogosławi. Nie wstydźmy się umieścić go na drzwiach wejściowych naszego mieszkania po zewnętrznej stronie. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje, jest to bowiem dzień modlitwy za misjonarzy pracujących na różnych kontynentach.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień szczególnej modlitwy za powołanych, naszych kleryków, i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych w tym dniu.

3. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4. Po konsultacjach z Radą Parafialną zdecydowaliśmy o założeniu jeszcze w tym miesiącu mat grzewczych na jednakowych ławkach w trzech środkowych rzędach. Prace w najbliższych dniach wykona firma z Myślenic. Będziemy w ten sposób korzystać z magazynowanego prądu z naszej instalacji fotowoltaicznej.

5. W zamian za tradycyjną wizytę duszpasterską zapraszamy na „kolędę” do kościoła. Od poniedziałku o godz.18.00 odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców danych bloków – a po niej krótkie spotkanie kolędowe. Rozkład kolędy jest nowym numerze „Brata”, na stronie parafii ebrat.eu, parafialnym Facebooku, aplikacji na telefon ebrat oraz przywieszony na drzwiach kościoła. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Będzie można zabrać do domu wodę święconą, kadzidło i kredę oraz tekst nabożeństwa błogosławieństwa rodziny do wspólnego odprawienia w domu.

6. Dyżur parafialnego Zespołu Caritas dla potrzebujących wsparcia żywnościowego z naszej parafii jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Sych Alb.38, Marek Mostowik Avia 1, Maria Katarzyna Kuciel II Pułku 19, Maria Jadwiga Pawlik II Pułku 8. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Dopuszcza Pan Bóg złe, ażeby je w dobre przemieniał, niech będzie zawsze uwielbiony.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352357
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,701