Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek w liturgii wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara –biskupa, w czwartek św. Agnieszką dziewicę i męczennicę.

2. Od jutra do przyszłej niedzieli będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy w modlitwach Bogu tę ważną sprawę całego Kościoła.

3. Od jutra codziennie o 17.50 przed błogosławieństwem eucharystycznym będziemy dalej śpiewać „Suplikacje” prosząc Boga o zaprzestanie epidemii.

4. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 rokiem św. Józefa. W związku z tym każdego 19 dnia miesiąca będziemy modlić się litanią i sprawować mszę św. o św. Józefie Patronie i Opiekunie Kościoła Świętego. Uczynimy to już w najbliższy wtorek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu trwać będą dalej spotkania kolędowe poszczególnych zaproszonych mieszkańców naszej parafii. O godz. 18.00 msza św. w intencji tych rodzin, osób samotnych, chorych z zaproszonych poszczególnych bloków a po niej krótkie nabożeństwo kolędowe z błogosławieństwem. Starajmy się zabrać kredę poświęconą i kadzidło oraz wodę święconą i folder z nabożeństwem które odprawmy w dogodnym czasie z wszystkimi domownikami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z uroczystym błogosławieństwem w przyszłą niedzielę 24 stycznia o 19.15. Szczegóły na ubrata.pl

7. Dyżur parafialnego Zespołu Caritas dla potrzebujących wsparcia żywnościowego z naszej parafii jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00. Od lutego nastąpi zmiana godzin dyżur: będzie on od 17.00-18.00.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili różańce i w ten sposób wsparli sierociniec w Betlejem i najbiedniejszych chrześcijan w tym mieście. W gablotach jest wywieszone podziękowanie siostry Szczepany z Betlejem.

9. Grupa Rodziców modlących się za swoje dzieci zapraszają na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny, kapłanów pracujących w naszej parafii, o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, za dzieci młodzież, małżeństwa i rodziców dzisiaj po mszy św. o godz. 16.00. Włączmy się do wspólnej modlitwy.

10. Najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego składamy Panu Organiście Mariuszowi z okazji imienin przypadających we wtorek. Szczęść Boże!

11. 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła przypadają imieniny naszego księdza Proboszcza Pawła. Z tej okazji już dziś składamy mu serdecznie życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, wielu potrzebnych łask oraz opieki świętego Patrona w przewodzeniu naszej wspólnocie parafialnej. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę 24 stycznia o godz.11.00.

12. Papież Franciszek zwraca się o pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi w Chorwacji. Parafie na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi proszą o udzielenie schronienia tym, którzy pozostali bez dachu nad głową. Pilnie potrzebna jest żywność, ciepłe ubrania oraz środki higieny. Dlatego od dziś do przyszłej niedzieli włącznie można złożyć ofiarę do skarbon św. Józefa i św. Antoniego dla dotkniętych tą tragedią. Ofiary przekażemy przez diecezjalną Caritas. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu świątyni.

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tadeusz Bronisław Waśko 2Pułku 3, Jerzy Węgorski Kość. 11, Ewa Ługowska 2 Pułku 9, Teresa Juszczak Alb.29. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Wojewoda Małopolski przekazuje informację:

W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.

Czytaj cały list...

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706