Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym roku po raz drugi 3. niedzielę okresu zwykłego, decyzją papieża Franciszka obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Niech w dniu dzisiejszym lektura Bożego Słowa w kościele oraz indywidualna przyczyni się do naszej pogłębionej refleksji nad listem Pana Boga do każdego z nas.

2. Liturgia tego tygodnia: jutro Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów, w czwartek św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

3. Codziennie o 17.50 przed błogosławieństwem eucharystycznym śpiewamy „Suplikacje” prosząc Boga o zaprzestanie epidemii.

4. W tym tygodniu trwać będą dalej spotkania kolędowe poszczególnych zaproszonych mieszkańców naszej parafii. O godz. 18.00 msza św. w intencji tych rodzin, osób samotnych, chorych z zaproszonych poszczególnych bloków a po niej krótkie nabożeństwo kolędowe z błogosławieństwem. Starajmy się zabrać kredę poświęconą i kadzidło oraz wodę święconą i folder z nabożeństwem które odprawmy w dogodnym czasie z wszystkimi domownikami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z uroczystym błogosławieństwem dziś o godz. 19.15. Szczegóły na ubrata.pl.

6. Papież Franciszek zwraca się o pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi w Chorwacji. Parafie na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi proszą o udzielenie schronienia tym, którzy pozostali bez dachu nad głową. Pilnie potrzebna jest żywność, ciepłe ubrania oraz środki higieny. Dlatego jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę do skarbon św. Józefa i św. Antoniego dla dotkniętych tą tragedią. Ofiary przekażemy przez diecezjalną Caritas. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

7. Skorzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej dostępnej przy tylnym wyjściu z kościoła.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby utrzymania naszej świątyni oraz domu parafialnego, szczególnie anonimowym ofiarodawcom.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Kiwior Rogowska Alb.33, Urszula Lipka Dyw.11, Władysława Zając Kość. 6, Bolesław Cichy II Pułku 19, Henryk Zdzisław Kijania Alb.18, Joanna Szewczyk II Pułku 3. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694