Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – msze św. w naszej świątyni o godz. 6.30,8.00 i 9.30 oraz 16.00, 18.00. Na każdej z mszy św. poświęcimy gromnice. Gromnica to świeca którą zapalamy kiedy zbliża się burza czy inne nieszczęście, oraz wkładamy ją do rąk umierającym by w jej blasku mogli przejść do nowego wiecznego życia. W zakrystii już dziś są do nabycia świece z ręcznie malowanym wizerunkiem Matki Bożej Gromnicznej. Kancelaria w tym dniu nie będzie czynna.

2. W środę wspominamy św. Błażeja biskupa i męczennika. Po mszach świętych rano i wieczorem błogosławieństwo świecami św. Błażeja oraz poświęcenie jabłek ku jego czci jako Patrona od chorób gardła. W piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników.

3. Od poniedziałku do piątku o 17.50 śpiewać będziemy Suplikacje prosząc Boga o ustanie epidemii.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Spowiadamy od 17.30. I piątek miesiąca, ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00, spowiedź od 16.30, o 17.00 msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. Przypominamy zwłaszcza dzieciom, iż istotą odprawianych 9 pierwszych piątków jest przyjęcie Komunii św. w tym dniu a nie tylko spowiedź. I sobota miesiąca kapłani pójdą do chorych od godz. 9.00. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. w sobotę już od 16.30. Rozpoczynać je będziemy od Nowenny do św. Maksymiliana Kolbego przed 80 rocznicą jego męczeńskiej śmierci która wypada w tym roku. Nowenna będzie trwać do lipca b.r.

5. Uczniów klas VIII zapraszamy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek na spowiedź od 17.30, Mszę Świętą o 18.00 i krótkie spotkanie w kościele.

6. Młodzież klas 1 szkoły średniej przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy w piątek na Mszę świętą o godz. 19:00 w kościele. Wcześniej, od 18:00 możliwość spowiedzi.

7. Skorzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej dostępnej przy tylnym wyjściu z kościoła. Przy wyjściach z kościoła jest do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety Brat. A w nim m.in Program duszpasterski, bilans ekonomiczny naszej parafii za rok 2020, artykuły o wierze i patronie tego roku - św. Józefie. Serdecznie polecamy i zapraszamy do współpracy z redakcją.

8. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi nas o modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji Ks. Roberta Chrząszcza który w najbliższą sobotę o godz. 10.00 przyjmie sakrę biskupią w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Otoczmy nowego pasterza naszą modlitewną pamięcią.

9. Jutro kończymy msze św. i kolędowe spotkania dla poszczególnych bloków z naszej parafii. „Bóg zapłać” za tak liczną obecność, wspólną Eucharystię i kolędowanie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone przy tej okazji ofiary. Ich znaczną część przekazujemy jak podczas tradycyjnej kolędy na potrzeby: Kurii, Uniwersytetu Papieskiego, misji św., domów księży chorych, i inne dzieła prowadzone przez archidiecezję. W przyszłą niedzielę będzie można przed kościołem złożyć ofiarę dla ministrantów i lektorów którzy gorliwie pełnią mimo trudności swoją służbę przy ołtarzu w niedziele i dni powszednie. Ofiarodawcom już dziś „Bóg zapłać”!

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Wiesław Stanisław Finda Kość. 1A, Roman Franciszek Karbowski Alb. 34, Teresa Chudy Alb. 27, Agnieszka Konturek 2 Pułku 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705