Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy, w czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXXIX Światowy dzień Chorego. O godz. 9.00 możliwość spowiedzi a o 9.30 msza św. ku czci Matki Bożej z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Serdecznie zapraszamy starszych, chorych i potrzebujących zwłaszcza w obecnym czasie umocnienia i uzdrowienia na ciele i na duszy.

2. Ojcom Paulinom ze Skałki posługującym wspólnotom neokatechumenalnym serdecznie dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże. Bóg zapłać!

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 11 lutego o godz. 18.00.

4. Katechezy przed chrztem przeznaczone dla rodziców i chrzestnych będą w kościele w drugi i czwarty piątek miesiąca bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy św. czyli ok. 18.50. Najbliższa katecheza już w najbliższy piątek.

5. W przyszłą niedzielę 14 lutego rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. To czas adoracji Jezusa w Eucharystii jako przebłaganie za nasze grzechy oraz prośba o Boże dary zwłaszcza ustanie pandemii i o inne potrzebne nam łaski. Adoracja będzie trwać w niedzielę między mszami oraz w poniedziałek 15-tego, i wtorek 16-tego przyszłego tygodnia od 7.30 do 17.30. O 17.30 będziemy śpiewać nieszpory. Program adoracji jest wywieszony w gablotach, na drzwiach kościoła i w internecie. Zapraszamy do znalezienia czasu na modlitwę w tych dniach jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej już serii Ewangelizacyjnych Rekolekcji Przedwielkopostnych "Czas upragniony", które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 14 lutego na mszy o godz. 19:15. W tym roku tematem rekolekcji będzie post, a rekolekcje wygłoszą dla nas ks. Krzysztof Wąs, nasz duszpasterz akademicki oraz państwo Karol i Małgorzata Sobczykowie, liderzy wspólnoty "Głos na pustyni". Program rekolekcji na parafialnym Facebooku oraz na plakatach.

7. Od poniedziałku do piątku o 17.50 śpiewać będziemy Suplikacje prosząc Boga o ustanie epidemii.

8. Skorzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej dostępnej przy tylnym wyjściu z kościoła. Przy wyjściach z kościoła jest do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety Brat. A w nim m.in program duszpasterski, bilans ekonomiczny naszej parafii za rok 2020, artykuły o wierze i patronie tego roku - św. Józefie. Serdecznie polecamy i zapraszamy do współpracy z redakcją.

9. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, mieszcząca się na os. Kościuszkowskim 7, informuje że trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.Szkoła jest katolicka i salezjańska. Swój program wychowawczy opiera na trzech filarach: rozumie, religii i miłości, dając dzieciom możliwość rozwoju w duchu rodzinnym. Szczegóły i informacje na stronie internetowej (vicuna.edu.pl) lub w sekretariacie szkoły(tel. 12/ 648-05-08).Serdecznie zapraszamy.

10. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z montażem i odbiorem mat grzewczych na trzech rzędach jednakowych ławek w naszym kościele.Ogrzewanie przez godzinę wszystkich ławek to koszt ok. 5 zł. Będziemy korzystać z energii z dachu naszego kościoła czyli z fotowoltaiki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na wsparcie tej inwestycji.

11. Dziś jeszcze z krótkim zaproszeniem zwracają się do nas przedstawiciele drugiej wspólnoty neokatechumenalnej: (słowo zaproszenia na katechezy)

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Tylek Kość.6, Grzegorz Zdzisław Ogonowski Kość.9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos