Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy, w czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXXIX Światowy dzień Chorego. O godz. 9.00 możliwość spowiedzi a o 9.30 msza św. ku czci Matki Bożej z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Serdecznie zapraszamy starszych, chorych i potrzebujących zwłaszcza w obecnym czasie umocnienia i uzdrowienia na ciele i na duszy.

2. Ojcom Paulinom ze Skałki posługującym wspólnotom neokatechumenalnym serdecznie dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże. Bóg zapłać!

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 11 lutego o godz. 18.00.

4. Katechezy przed chrztem przeznaczone dla rodziców i chrzestnych będą w kościele w drugi i czwarty piątek miesiąca bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy św. czyli ok. 18.50. Najbliższa katecheza już w najbliższy piątek.

5. W przyszłą niedzielę 14 lutego rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. To czas adoracji Jezusa w Eucharystii jako przebłaganie za nasze grzechy oraz prośba o Boże dary zwłaszcza ustanie pandemii i o inne potrzebne nam łaski. Adoracja będzie trwać w niedzielę między mszami oraz w poniedziałek 15-tego, i wtorek 16-tego przyszłego tygodnia od 7.30 do 17.30. O 17.30 będziemy śpiewać nieszpory. Program adoracji jest wywieszony w gablotach, na drzwiach kościoła i w internecie. Zapraszamy do znalezienia czasu na modlitwę w tych dniach jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej już serii Ewangelizacyjnych Rekolekcji Przedwielkopostnych "Czas upragniony", które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 14 lutego na mszy o godz. 19:15. W tym roku tematem rekolekcji będzie post, a rekolekcje wygłoszą dla nas ks. Krzysztof Wąs, nasz duszpasterz akademicki oraz państwo Karol i Małgorzata Sobczykowie, liderzy wspólnoty "Głos na pustyni". Program rekolekcji na parafialnym Facebooku oraz na plakatach.

7. Od poniedziałku do piątku o 17.50 śpiewać będziemy Suplikacje prosząc Boga o ustanie epidemii.

8. Skorzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej dostępnej przy tylnym wyjściu z kościoła. Przy wyjściach z kościoła jest do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety Brat. A w nim m.in program duszpasterski, bilans ekonomiczny naszej parafii za rok 2020, artykuły o wierze i patronie tego roku - św. Józefie. Serdecznie polecamy i zapraszamy do współpracy z redakcją.

9. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, mieszcząca się na os. Kościuszkowskim 7, informuje że trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.Szkoła jest katolicka i salezjańska. Swój program wychowawczy opiera na trzech filarach: rozumie, religii i miłości, dając dzieciom możliwość rozwoju w duchu rodzinnym. Szczegóły i informacje na stronie internetowej (vicuna.edu.pl) lub w sekretariacie szkoły(tel. 12/ 648-05-08).Serdecznie zapraszamy.

10. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z montażem i odbiorem mat grzewczych na trzech rzędach jednakowych ławek w naszym kościele.Ogrzewanie przez godzinę wszystkich ławek to koszt ok. 5 zł. Będziemy korzystać z energii z dachu naszego kościoła czyli z fotowoltaiki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na wsparcie tej inwestycji.

11. Dziś jeszcze z krótkim zaproszeniem zwracają się do nas przedstawiciele drugiej wspólnoty neokatechumenalnej: (słowo zaproszenia na katechezy)

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Tylek Kość.6, Grzegorz Zdzisław Ogonowski Kość.9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352357
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,701