Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. posypaniem głów popiołem o 6.30,8.00, 9.30 16.00, 18.00 i 19.15. Wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły bez dyspensy. Pozostałych od ukończenia 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Papież Franciszek w orędziu na Wielki Post pt.”Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20, 18) przypomina nam: „że post, modlitwa oraz jałmużna są warunkami i znakami nawrócenia. Post odnosi się do ubóstwa i wyrzeczenia, jałmużna wyraża się w spojrzeniach i gestach miłości wobec poranionego człowieka, natomiast modlitwa podejmuje synowski dialog z Ojcem”. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego z napisem Jałmużna Postna można złożyć ofiarę na pomoc dla biednych i potrzebujących w naszej parafii.

2. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty, o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii i pojednanie się nasze z Bogiem i bliźnimi.

3. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele: Gorzkie Żale w niedziele o 17.00 z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Kazania pod hasłem” Dom napełnił się wonią…(J.12,3b) będzie głosił znany nam ks. Dariusz Talik – rektor kościoła św. Wojciecha na Rynku Krakowskim.W czasie Gorzkich Żali towarzyszyć nam będą relikwie z drzewa Krzyża Pańskiego. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Dzieci otrzymają specjalnie przygotowane przez Gościa Niedzielnego materiały. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W piątek 19-stego po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w rozpoczynających się dziś w naszej parafii Rekolekcjach Przedwielkopostnych o poście. Początek rekolekcji dziś na Mszy o 19:15. Rekolekcje wygłoszą dla nas Ks. Krzysztof Wąs, nasz duszpasterz akademicki oraz Karol i Małgorzata Sobczykowie, liderzy wspólnoty Głos na pustyni. Rekolekcje w całości będą transmitowana na kanale YouTube naszej parafii. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

6. Dziś rozpoczynamy 40- godzinne nabożeństwo. To czas adoracji Jezusa w Eucharystii jako przebłaganie za nasze grzechy oraz prośba o Boże dary zwłaszcza ustanie pandemii i o inne potrzebne nam łaski. Adoracja będzie trwać dziś między mszami oraz w poniedziałek i wtorek przyszłego tygodnia od 7.30 do 17.30. O 17.30 będziemy śpiewać nieszpory. Program adoracji jest wywieszony w gablotach, na drzwiach kościoła i w internecie. Zapraszamy do znalezienia czasu na modlitwę w tych dniach jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Można przychodzić na adorację także w innych godzinach niż te wyznaczone dla poszczególnych osiedli czy wspólnot. Sprawmy by Pan Jezus nie był w te dni sam w naszym kościele.

7. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, mieszcząca się na os. Kościuszkowskim 7, informuje że trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.Szkoła jest katolicka i salezjańska. Szczegóły i informacje na stronie internetowej (vicuna.edu.pl) lub w sekretariacie szkoły. Zespół Szkół Specjalnych nr 14 (Szkoła Branżowa, Szkoła Przysposabiająca do pracy) w Nowej Hucie na os. Sportowym 28 zaprasza na Dzień Otwarty w dniach 18 lutego i 13 marca. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

8. Katechezy prowadzone przez Neokatechumenat odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00. we wtorek katecheza w dolnej kaplicy. Zapraszamy do skorzystania.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Janusz Sikora Dyw.46, January Zdral Kość.9, Bożena Eugenia Wacławik Alb.28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352359
Dzisiaj: 78
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,703