Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii: w poniedziałek Święto Katedry św. Piotra – szczególny dzień modlitwy za papieża Franciszka.

2. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego z napisem Jałmużna Postna można złożyć ofiarę na pomoc dla biednych i potrzebujących w naszej parafii. Przed obrazem Matki Bożej jest także skarbona „Na kwiaty do Bożego Grobu”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na Centrum św. Jana Pawła na „Białych Morzach”.

3. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy wzięli udział i prowadzili adoracje w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

5. Dziękujemy ks. Kamilowi, ks. Krzysztofowi i wspólnocie „Głos na Pustyni” za prowadzenie Rekolekcji Przedwielkopostnych w naszym kościele. Bóg zapłać!

6. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, mieszcząca się na os. Kościuszkowskim 7, informuje że trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.Szkoła jest katolicka i salezjańska. Szczegóły i informacje na stronie internetowej (vicuna.edu.pl) lub w sekretariacie szkoły.

7. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Ojca Szarbela. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami za łaski. O 18.00 msza św. wspólna w tych intencjach. Intencje na różaniec i mszę św. wspólną można będzie złożyć do kszyka przed ołtarzem. Będzie można zabrać olej św. Szabela dla chorych. Przed różańcem i po mszy św. będzie można zaopatrzyć się w różne książki modlitwy i materiały wydawane przez Wydawnictwo „Spes”.

8. W środę na mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich modlących się za naszych kapłanów w tzw. „Margaretkach”. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Bogusław Nagel diecezjalny duszpasterz „Margaretek”. Zapraszamy także po mszy na spotkanie z nim w kościele także osoby które chciałyby podjąć modlitwę za duszpasterzy w ramach „Margaretki”.

9. W przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami „ad Gentes” czyli posłanymi do narodów. Ofiara z tacy jest przeznaczona na misje. Można także wysłać SMS o treści MISJE na nr. 72032 całość czyli 2,46 jest przeznaczona na pomoc misjom. Bóg zapłać!

10. Katechezy prowadzone przez Neokatechumenat odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00. w dolnej kaplicy. Zapraszamy do skorzystania.

11. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy Jutrznią Wielkopostną codziennie od poniedziałku do piątku o 6.00 w dolnej kaplicy.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Helena Józefa Kapusta Kość. 6, Karol Stanisław Baran Dyw.46, Maria Cygankiewicz 2 Pułku 13, Franciszka Maciaś Dyw.46, Mirosława Daniela Ryżak Kość.9, Zofia Maria Knawa Alb. 30Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos