Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii: w poniedziałek Święto Katedry św. Piotra – szczególny dzień modlitwy za papieża Franciszka.

2. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego z napisem Jałmużna Postna można złożyć ofiarę na pomoc dla biednych i potrzebujących w naszej parafii. Przed obrazem Matki Bożej jest także skarbona „Na kwiaty do Bożego Grobu”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na Centrum św. Jana Pawła na „Białych Morzach”.

3. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy wzięli udział i prowadzili adoracje w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

5. Dziękujemy ks. Kamilowi, ks. Krzysztofowi i wspólnocie „Głos na Pustyni” za prowadzenie Rekolekcji Przedwielkopostnych w naszym kościele. Bóg zapłać!

6. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek, mieszcząca się na os. Kościuszkowskim 7, informuje że trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.Szkoła jest katolicka i salezjańska. Szczegóły i informacje na stronie internetowej (vicuna.edu.pl) lub w sekretariacie szkoły.

7. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Ojca Szarbela. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami za łaski. O 18.00 msza św. wspólna w tych intencjach. Intencje na różaniec i mszę św. wspólną można będzie złożyć do kszyka przed ołtarzem. Będzie można zabrać olej św. Szabela dla chorych. Przed różańcem i po mszy św. będzie można zaopatrzyć się w różne książki modlitwy i materiały wydawane przez Wydawnictwo „Spes”.

8. W środę na mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich modlących się za naszych kapłanów w tzw. „Margaretkach”. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Bogusław Nagel diecezjalny duszpasterz „Margaretek”. Zapraszamy także po mszy na spotkanie z nim w kościele także osoby które chciałyby podjąć modlitwę za duszpasterzy w ramach „Margaretki”.

9. W przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami „ad Gentes” czyli posłanymi do narodów. Ofiara z tacy jest przeznaczona na misje. Można także wysłać SMS o treści MISJE na nr. 72032 całość czyli 2,46 jest przeznaczona na pomoc misjom. Bóg zapłać!

10. Katechezy prowadzone przez Neokatechumenat odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00. w dolnej kaplicy. Zapraszamy do skorzystania.

11. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy Jutrznią Wielkopostną codziennie od poniedziałku do piątku o 6.00 w dolnej kaplicy.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Helena Józefa Kapusta Kość. 6, Karol Stanisław Baran Dyw.46, Maria Cygankiewicz 2 Pułku 13, Franciszka Maciaś Dyw.46, Mirosława Daniela Ryżak Kość.9, Zofia Maria Knawa Alb. 30Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352353
Dzisiaj: 72
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,697