Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii: w czwartek Święto św. Kazimierza królewicza patrona archidiecezji krakowskiej.

2. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami „ad Gentes” czyli posłanymi do narodów. Ofiara z tacy jest przeznaczona na misje. Można także wysłać SMS o treści MISJE na nr. 72032 całość czyli 2,46 jest przeznaczona na pomoc misjom. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – spowiadać będziemy od 17.30, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII do spowiedzi i na mszę o 18.00. To dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca - ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00, spowiedź od 16.00. Po drodze krzyżowej msza dla dzieci z komunią św. I piątkową. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. Na 18.00 zapraszamy do spowiedzi młodzież z klas pierwszych przygotowującą się do bierzmowania i mszę św. dla nich w kościele o 19.00. I sobota miesiąca- księża pójdą do chorych od 9.00, czuwanie w duchu fatimskim i Nowenna do św. Maksymiliana wraz z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30. O 18.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.

5. Katechezy prowadzone przez Neokatechumenat odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00. w dolnej kaplicy. Zapraszamy do skorzystania.

6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy Jutrznią Wielkopostną codziennie od poniedziałku do piątku o 6.00 w dolnej kaplicy.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii: w kopertach od rodzin, na konto bankowe oraz wpłacane przez stronę internetową, składane dla ubogich jałmużny wielkopostne na działalność parafialnego Zespołu Caritas „Samarytanin”, do skarbony przed obrazem Matki Bożej na „kwiaty do Bożego Grobu”. Bóg zapłać!

8. Uprzejmie informujemy iż jeśli Pan Bóg pozwoli rekolekcje wielkopostne w tym roku przeżywać będziemy od piątej niedzieli Wielkiego Postu, a głosić je będzie ks. dr Paweł Lasek wykładowca Pisma św. w Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Program już jest dostępny na drzwiach kościoła, w gablotach, i w internecie.
Program Rekolekcji

9. Pragniemy także przypomnieć iż zgodnie z przykazaniem kościelnym: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą, czas ten rozpoczął się w Środę Popielcową 17 lutego, a zakończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w dniu 30 maja b.r. Skorzystajmy więc w tym czasie ze spowiedzi i przyjmijmy Komunię św.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Dziś do nabycia jest także nowy numer pisma parafialnego „Brat” a w nim m.i.n. program rekolekcji wielkopostnych oraz wiele ciekawych artykułów.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Grzywna Alb.18, Weronika Teresa Fladerer, Władysława Łój Dyw.44, Edward Badocha II Pułku 6, Jan Myśliwiec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Kościół to sukcesja nieprzerwana świętych: ludzi, czynów i zasad, która łączy w jedną całość mnóstwo ludzi, którzy żyli na świecie od dawna i żyją, niektórzy są w niebie i w czyśćcu, inni na ziemi, a wszyscy są złączeni w jednym duchu, wspomagają się wzajemnie i ze sobą komunikują. To jest Kościół katolicki, święte ciało, choć w nim dużo członków chorych albo umarłych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392993
Dzisiaj: 16
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,192