Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek 9 marca będziemy przeżywać w naszym kościele kolejne nabożeństwo w ramach tzw. Kościoła Stacyjnego. Przypomina ono nam rzymską bazylikę św. Pudencjany. O godz. 17.00 Roże Żywego Różańca będą prowadzić modlitwę różańcową przed Najśw. Sakramentem, po niej nowenna do św. Józefa i suplikacje. O 18.00 uroczystą mszę św. stacyjną celebrować będzie J.E. ks. biskup Robert Chrząszcz – nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na modlitwę wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz wszystkich parafian.

3. Codziennie od poniedziałku do piątku śpiewamy suplikacje o zaprzestanie epidemii o 17.50. Będziemy także odmawiać Nowennę do św. Józefa przed Jego uroczystością. Nowennę rozpoczniemy dziś przy Gorzkich Żalach.

4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków, dzieci i mam spodziewających się potomstwa w najbliższy czwartek 11 marca o godz. 18.00.

5. Katechezy prowadzone przez Neokatechumenat odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19.00. w dolnej kaplicy. Zapraszamy do skorzystania.

6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci odbędzie się w piątek po mszy wieczornej w kościele ok.18.50.

7. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy Jutrznią Wielkopostną codziennie od poniedziałku do piątku o 6.00 w dolnej kaplicy.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiegow Krakowie funkcjonująca w budynku Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17. zaprasza serdecznie na DNI OTWARTE:10 marca (środa) od 16.00-18.00 oraz 20 marca (sobota)od 10.00-12.00. Szczegółowe informacje na stronie: www.oazowa.pl i na naszej stronie ebrat.eu

9. Zespół szkół Specjalnych nr.14 na oś. Górali 18 zaprasza na dzień otwarty szkoły, dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym13 marca o 10.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Dziś do nabycia jest także specjalny numer „Gość Ekstra” poświęcony św. Józefowi oraz nowy numer pisma parafialnego „Brat” a w nim m.i.n. program rekolekcji wielkopostnych.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jerzy Eugeniusz Sala Dyw. 44, Genowefa Stefania Możdżeń Dyw.47, Palczewski Leszek Dyw.11, Gadowski Andrzej Alb.24. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos