Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniami pasyjnymi o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe: w niedzielę o 15.00, w piątki o 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Codziennie od poniedziałku do piątku śpiewamy suplikacje o zaprzestanie epidemii o 17.50. Będziemy także odmawiać Nowennę do św. Józefa przed Jego uroczystością. Po mszy św. w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W sobotę 20 marca na mszy św. wieczornej o 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Paweł Lasek wykładowca Pisma św. w Seminarium w Sandomierzu. Codziennie od poniedziałku do środy przyszłego tygodnia msze św., z nauką rekolekcyjną o 9.30 i 18.00, dla dzieci rekolekcje 16.30, dla młodzieży szczególnie przygotowującej się do Bierzmowania o 19.00 i dla małżonków o 20.00. prosimy o modlitwę za księdza rekolekcjonistę i za naszą parafię aby rekolekcje mogły się odbyć i o błogosławione ich owoce. Program rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej, parafialnym facebooku, aplikacji mobilnej ebrat, na drzwiach kościoła i w gablotach a także w „Bracie”. Zaplanujmy czas dla Pana Boga i siebie.

4. Odwiedziny chorych na Święta zarówno tych których odwiedzamy na I piątek i sobotę, jak i nowych zgłoszonych, będą w sobotę 27 marca. Prosimy o zgłaszanie chorych do których ksiądz nie przychodzi w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W kwietniu nie będzie już odwiedzin chorych ponieważ wypada Wielki Tydzień.

5. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy Jutrznią Wielkopostną codziennie od poniedziałku do piątku o 6.00 w dolnej kaplicy.

6. W piątek przed Niedzielą Palmową planowana była „Droga krzyżowa ulicami naszej parafii”. Niestety z wiadomych przyczyn nie może się ona odbyć. W zamian za to zapraszamy do naszego kościoła na „Drogę krzyżową wyśpiewaną poezją” w piątek następnego tygodnia 26 marca o 20.00.

7. Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej na os. Dywizjonu 303 prowadzi rekrutację do oddziału przedszkolnego, klas pierwszych oraz pozostałych oddziałów. Dyrekcja planuje otwarcie integracyjnego oddziału przedszkolnego, pierwszej i czwartej klasy ogólnej, integracyjnej i sportowej. Zainteresowanych Rodziców prosimy o mailowy, telefoniczny lub osobisty kontakt ze szkołą.

8. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Za wszelkie wsparcie już teraz dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w tą zbiórkę.

9. Rycerze Kolumba Archidiecezji Krakowskiej zapraszają mężczyzn na Wielkopostny Dzień Skupienia "Twarzą w twarz". 9.15 – Konferencja10.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź 11.00 – Msza św.11.45 – Obiad, 12.15 – Ceremonia Przyjęć do Rycerstwa Organizacja zrzesza ponad dwa miliony mężczyzn, służących Kościołowi na całym świecie. Członkami Rycerzy Kolumba mogą zostać mężczyźni, którzy ukończyli 18 rok życia i są praktykującymi katolikami. Formacja oparta jest na zasadach miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Dzień skupienia odbędzie się 20 marca w parafii św. Jana Chrzciciela (ul. Dobrego Pasterza 117).

10. Korzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej, dziś przy gazetach jest tekst poświęcenia się św. Józefowi z filmem na płytce w cenie 10 zł a w zakrystii można nabyć naukową książkę prof. Aleksandra Bańki „ Szarbel – droga doskonałości” w cenie 50 zł.

11. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła, serdecznie zapraszają wszystkich Parafian na tradycyjny, świąteczny kiermasz prac, wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Kiermasz odbywać się będzie w budynku Warsztatu do Świąt Wielkanocnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1400.Serdecznie zapraszamy

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Franciszka Lipińska Alb.28, Józefa Podraza II Pułku 19, Andrzej Marian Morasiewicz II Pułku 7, Barbara Bronisława Masel Alb.20, Helena Smolak Dyw. 11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694