Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Od wczoraj obowiązują nas ostrzejsze niż do tej pory przepisy sanitarne w związku z epidemią. Informujemy iż w naszym kościele może w nabożeństwach uczestniczyć razem z miejscami przy ołtarzu i na chórze ok. 100 osób. Pamiętajmy iż ciągle obowiązuje dekret Metropolity Krakowskiego z dyspensą od udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Osoby przychodzące do świątyni muszą liczyć się z możliwością pozostania na zewnątrz w wypadku przekroczenia limitu osób w kościele. Uprzejmie prosimy, aby w poczuciu miłości bliźniego oraz kierując się obywatelską solidarnością ograniczyć do minimum osobisty udział w liturgii i pozostać w domu.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa: w dziś o 15.00.

3. Bóg zapłać wszystkim którzy w minionym tygodniu brali udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matek w liczbie 54 osób.

4. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. w kościele. Nie będzie uroczystych procesji z palmami. Po mszy o 11.00 przed kościołem konkurs palm własnoręcznie zrobionych przez dzieci.

5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w misteriach Triduum Paschalnego. Wszystkie nasze liturgie sprawować będą także transmitowane przez internet. Pomóżmy zwłaszcza osobom starszym w umożliwieniu śledzenia transmisji. Korzystajmy także z dostępnych w internecie i telewizji transmisji z różnych miejsc i kościołów.

6. Wielki Czwartek o 16.00 i 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.

7. Wielki Piątek –Droga Krzyżowa o 15.00, o 16.00 i 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu liturgii o 18.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc.

8. Poświęcenie pokarmów w wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 będzie odbywało się przed głównym wejściem na zewnątrz kościoła. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po jej zakończeniu celebrujący kapłani wyjdą z Najświętszym Sakramentem przed kościół i przy dźwięku dzwonów pobłogosławimy całą naszą parafię. Nie będzie uroczystej procesji wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

9. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 6.00 będziemy sprawować Jutrznię z tej uroczystości. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem. Wobec ograniczeń i limitów wiernych można korzystać z liturgii mszy św. porannych i wieczornych przez cała Oktawę.

10. Dziś wolontariusze parafialnego zespołu Caritas „Samarytanin” będą kwestować na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy naszych parafian. Można zgłosić takie osoby w kancelarii i zakrystii oraz telefonicznie.

11. Także dziś organizowana jest przez Gminę Kraków i Dzielnicę XIV zbiórka krwi. Chętni do oddania krwi mogą się zgłaszać od 9.00 do 13.00 w salach parafialnych obok kancelarii.

12. Codziennie od poniedziałku do środy śpiewamy suplikacje o zaprzestanie epidemii o 17.50.

13. Okazja do spowiedzi w naszym kościele: poniedziałek, wtorek i środa 6.30-7.30 i od 17.00 do 18.00. w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.00-8.00. Program Triduum i rozkład adoracji jest wywieszony na drzwiach, w gablotach i w internecie.

14. Do nabycia przy wejściach do kościoła i na zewnątrz są baranki wielkanocne Caritas, palmy oraz najnowszy świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Brat”.

15. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niektórzy przeżywają dziewięć pierwszych piątków i pięć pierwszych sobót. Należy pamiętać, że sytuacje nadzwyczajne, a taką mamy teraz, nie powodują przerwy w ciągłości tej modlitwy".

16. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

17. Stowarzyszenie Odra-Niemen dziękują za kwestę na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom w kwocie 4606,02zł i 15 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.

18. Apostolat „Margaretka” zaprasza do modlitwy za kapłanów. Dziś przed kościołem będą rozdawane informacje.

19. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Edwarda Czarna Alb.28, Danuta Urszula Walczyk Alb.37, Zofia Machnik Dyw.54, Tadeusz Chrzan Alb.35, Władysław Burnetko Alb.37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352345
Dzisiaj: 64
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,689