Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżywania Triduum Paschalnego w naszym kościele, kapłanom, siostrom zakonnym, ministrantom, lektorom, paniom sprzątającym kościół, scholi, panu organiście, kościelnym, prowadzącym adoracje, przygotowującym dary dla potrzebujących, anonimowym ofiarodawcom kwiatów. Niech wszystkim Pan Jezus Zmartwychwstały wynagrodzi każdy trud.

2. Księdzu Mirosławowi oraz panom Januszowi i Arturowi dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem jak Niedziela Zmartwychwstania. Wobec ograniczeń i limitów wiernych można korzystać z liturgii mszy św. porannych i wieczornych przez cała Oktawę.

4. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Parafialny Oddział Caritas „Samarytanin” dziękuje za kwestę na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy naszych parafian w kwocie 2872 zł. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim którzy podzielili się żywnością przy poświęceniu pokarmów. Bóg zapłać za jałmużnę postną złożoną do skarbon w kościele. Paczkami świątecznymi obdarowaliśmy potrzebujących takiego wsparcia naszych parafian.

6. Codziennie od poniedziałku do piątku śpiewamy suplikacje o zaprzestanie epidemii o 17.50.

7. Dziękujemy wszystkim osobom które włączyły się w Apostolat „Margaretka” do modlitwy za kapłanów. Obiecujemy także my kapłani pamięć o Was w naszych modlitwach.

8. Z okazji Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa życzymy wszystkim prawdziwej radości w sercach z faktu Jego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią piekłem i szatanem. Niech Pan Zmartwychwstały, który przez wiele dni ukazywał się swoim uczniom napełni nas otuchą i nadzieją, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Szczęść Boże!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Agnieszka Eliza Samek Dyw.37, Jerzy Kwaśniewski 2 Pułku. 19, Czesław Wiensko Alb.30, Barbara Maria Kowalska Alb.29. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705