Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Przeżywane dziś Święto Miłosierdzia Bożego o które prosił Pan Jezus przez objawienia św. siostrze Faustynie rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w tym tygodniu o uczynkach miłosierdzia co do duszy i ciała naszych bliźnich. Z tej racji ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

2. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako XIII Niedzielę Biblijną, oraz III Narodowe Czytanie Pisma św.

3. Od poniedziałku do piątku o 17.50 Suplikacje o zaprzestanie epidemii. W piątek przed mszą św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdy trzeci piątek miesiąca.

4. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.liceum.pijarzy.pl.

5. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów zaprasza na dzień otwarty online w sobotę 17 kwietnia. Szczegóły na plakatach w gablotach.

6. W ostatnich dniach dokonaliśmy przeglądu instalacji elektrycznej i odgromowej kościoła i domu parafialnego. Przeglądu takiego dokonuje się co 5 lat. Zostało skontrolowanych 650 punktów elektrycznych i odgromowych. Wyniki kontroli pokazały konieczność napraw i konserwacji tych instalacji które są w złym stanie. Koszt tych robót przewiduje się na około 50 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary które w najbliższym czasie zostaną przeznaczone na sfinansowanie tych prac. Bóg zapłać!

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Wincenty Pawlik 2 Pułku 19, Jan Cichawa zam. Warszawa, Adam Stanisław Sadzik 2 Pułku 3, Leszek Jan Doroż Dyw.5, Józef Szczurek 2 Pułku 16, Maria Serbu Alb.28, Andrzej Stanisław Dominiak Kość. 1A, Krystyna Janina Wójcik 2 Pułku 19. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705