Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czwartek Święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

2. W czwartek przed mszą wieczorną rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

3. W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe, które będziemy odprawiać przez cały maj o godzinie 17.30. Będziemy się modlić szczególnie za Ojca św. za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny o powołania, o dobre urodzaje. Od poniedziałku do piątku przy nabożeństwie śpiewać będziemy Suplikacje o zaprzestanie epidemii.

4. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. O 16.30 Czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

5. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 2 maja o godz. 19.15. Po Mszy św. każdy maturzysta otrzyma indywidualne błogosławieństwo na czas matury oraz niespodziankę.

6. Róże Żywego Różańca serdecznie zapraszają do modlitwy różańcowej w każdy wtorek o 17.00 przez cały maj, oraz w niedziele po mszy św. o 16.00 będzie prowadzony różaniec przez Róże Żywego Różańca, Koło Radia Maryja, Róże Rodziców. Łączmy się w tej modlitwie z inicjatywą papieża Franciszka który w maju prosi tę modlitwę różne sanktuaria na całym świecie o ustanie epidemii.

7. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy w modlitwie o naszym diakonie Mateuszu, który 29 maja przyjmie święcenia kapłańskie oraz o naszym kleryku bracie Gabrielu z Zakonu Braci Mniejszych. Módlmy się w tym tygodniu o nowe powołania z naszej parafii.

8. W poniedziałek 3 maja przypada uroczystość MB Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele będą nie według porządku niedzielnego ale o 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o 16.00 i 18.00.

9. W tym tygodniu prowadziliśmy prace na dachu kościoła i domu parafialnego związane z naprawą i wymianą zużytych elementów instalacji elektrycznej i odgromowej. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w kopertach od rodzin, na tacę a także przez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę: Ewa Maria Kułacz Dyw.4316. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367199
Dzisiaj: 120
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,799