Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia jutro uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 go maja. Msze św. w porządku świątecznym czyli: o 6.30,8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. We wtorek Święto św. Floriana Patrona miasta Krakowa, w środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera, w czwartek Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i naszej archidiecezji.

2. Nabożeństwo majowe i Nowenna ku czci św. Stanisława o godzinie 17.30, oraz Suplikacje o ustanie epidemii. W poniedziałek, wtorek i środę modlić się będziemy szczególnie o dobre urodzaje w tym roku.

3. Róże Żywego Różańca serdecznie zapraszają do modlitwy różańcowej we wtorek o 17.00 w dolnej kaplicy. Modlitwę różańcową będziemy także odmawiać w niedziele po mszy św. o 16.00 w kościele.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i nowe powołania szczególnie z naszej parafii. Spowiedź od 17.30 - szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 8 i na mszę św. o 18.00. I piątek miesiąca spowiedź od 16.30 o 17.00 msza św. dla dzieci, o 18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o 18.00 wraz ze Strażą Honorową. Młodzież z klas I zapraszamy na spowiedź od 18.00 i mszę św. dla nich o 19.00.Do chorych księża pójdą w piątek od godz.9.00.

5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły 155. Prosimy aby na tę mszę św. przyszli rodzice, rodzice chrzestni i najbliżsi z rodziny. Skorzystajmy z innych pozostałych mszy św.

6. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę świętą dziś o godz. 19.15. Po Mszy św. każdy maturzysta otrzyma indywidualne błogosławieństwo na czas matury oraz niespodziankę.

7. Zachęcamy do skorzystania z dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wyjściach jest do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazety „Brat”. Obok prasy jest także książeczka wydana z okazji 100 lecia poświęcenia naszej Ojczyzny Najśw. Sercu Pana Jezusa, który to Jubileusz wypada w czerwcu tego roku.

8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza: „Tegoroczne uroczystości związane ze św. Stanisławem, Biskupem i Męczennikiem, niech staną się dla nas wszystkich gorącą modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie. W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja nie odbędzie się. Jednak bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej w niedzielę 9 maja br. sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcam do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.”

9. W kinie internetowym można zobaczyć premierę filmu ”Wyrok na niewinnych” Film odsłania burzliwe kulisy procesu który przesądził o legalizacji aborcji oraz demaskuje metody jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Polecamy szczególnie rodzicom i dorastającej młodzieży. W zakrystii można otrzymać bilet z unikatowym kodem do oglądnięcia filmu w internecie.

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace przy odgromieniu i instalacjach elektrycznych w kościele i domu parafialnym. Bóg zapłać!

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Ryszard Grzesiuk 2 Pułku 26, Helena Rusin Skarżyńskiego 4, Janusz Łada Kość. 1B, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Dopuszcza Pan Bóg złe, ażeby je w dobre przemieniał, niech będzie zawsze uwielbiony.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383590
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,585