Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy, w piątek Święto św. Macieja apostoła, w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii.

3. Róże Żywego Różańca serdecznie zapraszają do modlitwy różańcowej we wtorek o 17.00 w dolnej kaplicy. Modlitwę różańcową będziemy także odmawiać w niedziele po mszy św. o 16.00 w kościele.

4. Z racji dzisiejszej I Komunii Świętej, odpowiedzi dzieci na ZIARNO można składać przez cały dzień do oznaczonego pudełka, które stoi na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła. W tym samym pudełku są do zabrania ZIARENKA dla dzieci z dzisiejszej niedzieli. W przyszłą niedzielę odbędą się więc dwa losowania nagród, za odpowiedzi przyniesione dzisiaj, oraz za te, które zostaną przyniesione za tydzień.

5. W czwartek pierwsze nabożeństwo fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. z kazaniem a po niej procesja z świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zabierzmy świece lub lampiony zabezpieczone by nie rozlewać wosku po kościele. Nabożeństwa w tym roku będzie prowadził ks. Grzegorz Lenart – Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

6. W piątek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kościele po mszy św. wieczornej.

7. Obok prasy jest do nabycia książeczka wydana z okazji 100 lecia poświęcenia naszej Ojczyzny Najśw. Sercu Pana Jezusa.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace wykonywane przy kościele i w domu parafialnym. W tym tygodniu rozpoczęliśmy malowanie i drobne prace remontowe w auli parafialnej i prowadziliśmy w dalszym ciągu prace na dachu kościoła i budynku domu parafialnego. Ofiarodawcom za troskę o materialny wymiar naszej parafii serdeczny Bóg zapłać!

9. Bardzo prosimy osobę która zamówiła intencję mszalną na dzień 30 tego maja (niedziela) na godz. 11.00 by zgłosiła się do zakrystii lub kancelarii.

10. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów zaprasza na dzień otwarty w dniu 19 maja od 16.00 do 19.00. Więcej informacji na www.liceum.pijarzy.pl

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Krystyna Czekaj Dyw. 19, Maria Katarzyna Kołodziej Dyw.6, Marek Wojciech Miśtak Dyw.19, Jerzy Stanisław Sikociński 2 Pułku 19, Aniela Zofia Ochmańska 2 Pułku 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352917
Dzisiaj: 280
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,261