Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro Święto Najsw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Zachęcamy by w tym tygodniu dopełnić tego obowiązku kto jeszcze tego nie uczynił.

3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość prymicyjna naszego parafianina ks. Mateusza Hajdugi. Prosimy aby na tę mszę św. zostawić miejsce dla rodziny i bliskich księdza prymicjanta. Ks. Mateusz przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę w katedrze wawelskiej. Wszystkich parafian prosimy o gorącą modlitwę za naszego rodaka szczególnie w tym tygodniu kiedy przeżywał będzie rekolekcje zamknięte przed przyjęciem sakramentu kapłaństwa. Przypominać nam będzie paląca się bez przerwy świeca na ołtarzu przed obrazem Matki Bożej. Prośmy w tym czasie także o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.

4. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii.

5. Modlitwa różańcowa we wtorek o 16.50 w dolnej kaplicy a także w niedziele po mszy św. o 16.00.

6. Centrum Kształcenia Ustawicznego os. Szkolne 21, bezpłatna szkoła średnia dla dorosłych, zaprasza do Liceum Ogólnokształcącego, szkoły policealnej i na kursy zawodowe. Młodzież z dysfunkcjami przyjmujemy od 16 roku życia. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną . Zapraszamy do rekrutacji, bliższe informacje w sekretariacie szkoły"

7. Szkoła Podstawowa nr 100 mieszcząca się na osiedlu Albertyńskim 36 informuje o dodatkowym naborze dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Szkoła gwarantuje małe klasy do maksymalnie 20 uczniów. Szczegółowe informacje na sp100.pl

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Henryk Pięciorak Alb.38, Zbigniew Wojtacha Alb. 30, Józef Walczyk II Pułku 18. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819