Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro Święto Najsw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Zachęcamy by w tym tygodniu dopełnić tego obowiązku kto jeszcze tego nie uczynił.

3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość prymicyjna naszego parafianina ks. Mateusza Hajdugi. Prosimy aby na tę mszę św. zostawić miejsce dla rodziny i bliskich księdza prymicjanta. Ks. Mateusz przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę w katedrze wawelskiej. Wszystkich parafian prosimy o gorącą modlitwę za naszego rodaka szczególnie w tym tygodniu kiedy przeżywał będzie rekolekcje zamknięte przed przyjęciem sakramentu kapłaństwa. Przypominać nam będzie paląca się bez przerwy świeca na ołtarzu przed obrazem Matki Bożej. Prośmy w tym czasie także o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.

4. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii.

5. Modlitwa różańcowa we wtorek o 16.50 w dolnej kaplicy a także w niedziele po mszy św. o 16.00.

6. Centrum Kształcenia Ustawicznego os. Szkolne 21, bezpłatna szkoła średnia dla dorosłych, zaprasza do Liceum Ogólnokształcącego, szkoły policealnej i na kursy zawodowe. Młodzież z dysfunkcjami przyjmujemy od 16 roku życia. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną . Zapraszamy do rekrutacji, bliższe informacje w sekretariacie szkoły"

7. Szkoła Podstawowa nr 100 mieszcząca się na osiedlu Albertyńskim 36 informuje o dodatkowym naborze dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Szkoła gwarantuje małe klasy do maksymalnie 20 uczniów. Szczegółowe informacje na sp100.pl

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Henryk Pięciorak Alb.38, Zbigniew Wojtacha Alb. 30, Józef Walczyk II Pułku 18. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos