Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, we wtorek św. Justyna męczennika, w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym ale nie będzie mszy św. o 11.00. Po mszy św. o 9.30 uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty parafialne. 1. Pod krzyżem misyjnym Odnowa w Duchu św. i Domowy Kościół 2. Na drzwiach głównych domu parafialnego Wspólnoty Neokatechumenalne 3. Na rogu budynku parafialnego Akcja Katolicka 4. Przy wejściu do kancelarii Róże Żywego Różańca i Straż, Honorowa, Rycerstwo Niepokalanej. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldac himu i niosących feretrony.

2. Wczoraj nasz parafianin ks. Mateusza Hajduga przyjął święcenia kapłańskie. Ks. Mateuszowi życzymy wszelkich łask Bożych na każdy dzień kapłańskiego życia. Dziękujemy osobom które stworzyły „Margaretkę” za niego jako modlitewny dar dla naszego rodaka.

3. Nabożeństwo majowe ostatnie jutro godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii. Od wtorku nabożeństwo czerwcowe także codziennie o 17.30. W Oktawie Bożego Ciała litanię do serca Pana Jezusa śpiewać będziemy w czasie procesji która rozpoczynać się będzie o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu w Boże Ciało wypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania z naszej parafii i za powołanych. I piątek miesiąca spowiedź od 16.30, 17.00 msza św. dla dzieci o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca. Do chorych księża pójdą od 9.00. Modlitwa wynagradzająca z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30.

5. Modlitwa różańcowa we wtorek o 16.50 w dolnej kaplicy a także w niedziele po mszy św. o 16.00.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem Fundacja Pro Prawo do Życia zbierać będzie podpisy pod petycją o zakaz aborcji w Polsce. Kto zechce może podpisać – potrzebny jest Pesel.

7. Duszpasterz Margaretek ks. Bogusław Nagel organizuje pielgrzymkę śladami Sługi Bożego Kard. Stefana wyszyńskiego i ma wolne miejsca w terminie 28 czerwca do 3 lipca. Bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lourdes w terminie; 11-14 lipca tego roku. Program i bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

9. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza młodzież na studia o kierunku prawniczym. Bliższe informacje są w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściach jest dostępny nowy numer „BRATA”

11. W zakrystii można nabyć wideofilm z przyjęcia sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Koszt płytki 35 zł.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Frączek Kość.6, Genowefa Krupa Alb.25, Adam Jan Święchowicz Dyw.43, Henryka Stefania Miller Alb.25, Grażyna Stanisława Nóżka Alb.28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326455
Dzisiaj: 106
Wczoraj: 355