Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

2. Przed stu laty wobec zagrożenia wolności naszej Ojczyzny biskupi Polscy poświęcili naszą Ojczyznę Najśw. Sercu Pana Jezusa w bazylice księży jezuitów w Krakowie. Akt ten ponowią nasi pasterze i zostanie on ponowiony w każdej parafii naszej Ojczyzny. Dokonamy tego w piątek po zakończeniu ostatniej procesji eucharystycznej, która rozpocznie się o 17.30. Po procesji uroczysta msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Wcześniej od 16.30 Straż Honorowa zaprasza wszystkich na godzinną adorację wspólną Najśw. Sakramentu.

3. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy wspólnotom parafialnym: Odnowie w Duchu św. i Domowemu Kościołowi, Wspólnotom Neokatechumenalnym ,Akcji Katolickiej, Różom Żywego Różańca ,Straży Honorowej, Rycerstwu Niepokalanej, dzieciom sypiącym kwiaty, panom od baldachimu, niosącym feretrony i światło, chórowi parafialnemu służbie liturgicznej, panom Arturowi i Januszowi. Wszystkim zaangażowanym w przeżycie i organizację procesji Bożego Ciała Bóg zapłać!

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii. W Oktawie Bożego Ciała litanię do Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy w czasie procesji która rozpoczynać się będzie o 17.30. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała - poświęcenie wianków z ziół i kwiatów które z wiarą przechowywane w naszych domach są znakiem zaufania Panu Bogu i Matce Bożej zwłaszcza w czasie burz i nawałnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Modlitwa różańcowa we wtorek o 16.50 w dolnej kaplicy a także w niedziele po mszy św. o 16.00.

6. W przyszłą niedzielę kolejne nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, po nim msza św i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zabierzmy świece zabezpieczając je by nie rozlewać wosku po kościele.

7. Dziś przed kościołem Fundacja Pro Prawo do Życia zbierać będzie podpisy pod petycją o zakaz aborcji w Polsce. Kto zechce może podpisać – potrzebny jest Pesel.

8. Duszpasterz Margaretek ks. Bogusław Nagel organizuje pielgrzymkę śladami Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i ma wolne miejsca w terminie 28 czerwca do 3 lipca. Bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lourdes w terminie: 18-21 lipca tego roku. Program i bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

10. Przy wyjściach jest dostępny nowy numer „BRATA”

11. W zakrystii można nabyć wideofilm z przyjęcia sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Koszt płytki 35 zł.

12. Trwa rekrutacja do Katolickiej Szkoły Podstawowej Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego mieszcząca się w budynku Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17. Są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej, ale także do klas starszych. Więcej informacji na stronie: oazowa.pl

13. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z uroczystym błogosławieństwem w przyszłą niedzielę 13 czerwca o 19.15. Szczegóły na ubrata.pl.

14. Uprzejmie informujemy że w lipcu i sierpniu ulegnie zmianie porządek Mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych
o godz. 14.15 i 16.00.

15. Od wakacji ulegnie także zmianie porządek urzędowania kancelarii. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00
do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

16. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Helena Wilk Kość. 6, Maciej Mazur II Pułku 10.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos