Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

2. Przed stu laty wobec zagrożenia wolności naszej Ojczyzny biskupi Polscy poświęcili naszą Ojczyznę Najśw. Sercu Pana Jezusa w bazylice księży jezuitów w Krakowie. Akt ten ponowią nasi pasterze i zostanie on ponowiony w każdej parafii naszej Ojczyzny. Dokonamy tego w piątek po zakończeniu ostatniej procesji eucharystycznej, która rozpocznie się o 17.30. Po procesji uroczysta msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Wcześniej od 16.30 Straż Honorowa zaprasza wszystkich na godzinną adorację wspólną Najśw. Sakramentu.

3. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy wspólnotom parafialnym: Odnowie w Duchu św. i Domowemu Kościołowi, Wspólnotom Neokatechumenalnym ,Akcji Katolickiej, Różom Żywego Różańca ,Straży Honorowej, Rycerstwu Niepokalanej, dzieciom sypiącym kwiaty, panom od baldachimu, niosącym feretrony i światło, chórowi parafialnemu służbie liturgicznej, panom Arturowi i Januszowi. Wszystkim zaangażowanym w przeżycie i organizację procesji Bożego Ciała Bóg zapłać!

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii. W Oktawie Bożego Ciała litanię do Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy w czasie procesji która rozpoczynać się będzie o 17.30. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała - poświęcenie wianków z ziół i kwiatów które z wiarą przechowywane w naszych domach są znakiem zaufania Panu Bogu i Matce Bożej zwłaszcza w czasie burz i nawałnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Modlitwa różańcowa we wtorek o 16.50 w dolnej kaplicy a także w niedziele po mszy św. o 16.00.

6. W przyszłą niedzielę kolejne nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, po nim msza św i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zabierzmy świece zabezpieczając je by nie rozlewać wosku po kościele.

7. Dziś przed kościołem Fundacja Pro Prawo do Życia zbierać będzie podpisy pod petycją o zakaz aborcji w Polsce. Kto zechce może podpisać – potrzebny jest Pesel.

8. Duszpasterz Margaretek ks. Bogusław Nagel organizuje pielgrzymkę śladami Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i ma wolne miejsca w terminie 28 czerwca do 3 lipca. Bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lourdes w terminie: 18-21 lipca tego roku. Program i bliższe informacje są dostępne w zakrystii.

10. Przy wyjściach jest dostępny nowy numer „BRATA”

11. W zakrystii można nabyć wideofilm z przyjęcia sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Koszt płytki 35 zł.

12. Trwa rekrutacja do Katolickiej Szkoły Podstawowej Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego mieszcząca się w budynku Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17. Są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej, ale także do klas starszych. Więcej informacji na stronie: oazowa.pl

13. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z uroczystym błogosławieństwem w przyszłą niedzielę 13 czerwca o 19.15. Szczegóły na ubrata.pl.

14. Uprzejmie informujemy że w lipcu i sierpniu ulegnie zmianie porządek Mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych
o godz. 14.15 i 16.00.

15. Od wakacji ulegnie także zmianie porządek urzędowania kancelarii. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00
do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

16. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Maria Helena Wilk Kość. 6, Maciej Mazur II Pułku 10.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694