Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś o 17.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Msza św. o 18.00. Zapraszamy!

2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika II wojny światowej, we czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Brata Alberta w naszej parafii. Zgodnie z dekretem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w tym dniu możemy w naszym kościele zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa którą za cała parafię odprawi ks. prałat Stanisław Ługowski – proboszcz parafii Trenczańskie Teplice na Słowacji. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej dzieci pierwszokomunijne, sypiące kwiaty i dzwoniących dzwoneczkami, niosących światło sztandary feretrony i baldachim.

4. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z uroczystym błogosławieństwem dziś o 19.15.

5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków, dzieci i mam spodziewających się potomstwa w najbliższy czwartek
17 czerwca o godz. 18.00.

6. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich swoich członków na Mszę świętą w najbliższy piątek 18 czerwca o godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

7. W piątek 18 czerwca o godzinie 18.00 w kościele św. Judy Tadeusza w Czyżynach będzie Msza Święta, a potem spotkanie na temat Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Zapraszamy młodych którzy chcieliby pojechać na ŚDM w Lizbonie w 2023 roku.

8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii.

9. W zakrystii można jeszcze nabyć wideofilm z przyjęcia sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Koszt płytki 35 zł.

10. Nowożeńcom którzy przeżywają swoje uroczystości ślubne dziękujemy za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni.

11. Uprzejmie informujemy że w lipcu i sierpniu ulegnie zmianie porządek Mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

12. Od wakacji ulegnie także zmianie porządek urzędowania kancelarii. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Adamczyk Dyw.50,Janina Maria Kaczmarczyk Alb.22, Zofia Kryus Alb.25. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Żadnych niepokojów nie chce Pan Bóg, ani o własną doskonałość też nie, bo w końcu - jeśli chcesz coś dobrego, a nie możesz, Bóg jak uczynek nagradza tę chęć.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190