Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia nam przypomina: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy, w czwartek św. Jana z Dukli prezbitera,

2. W lipcu i sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

3. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

4. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 19.00 w kościele.

5. Skorzystajmy do czytania dobrej prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wejściach jest nowy wakacyjny już numer naszego pisma parafialnego „Brat”

6. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli pomocą materialną poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej na Spiszu w kwocie 11 786,90 gr i 20 $. Ofiary zostały przekazane za pośrednictwem Wydziału Charytatywnego Kurii Metropolitalnej. Ofiarodawcom „Bóg zapłać” za wrażliwe serca.

7. W dniu 14 lipca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od 8.00 do 10.00 będzie można przywieźć/przynieść taki sprzęt przed głównym wejściem do domu parafialnego od strony oś. Dywizjonu. Firma recyklingowa z odzyskanych materiałów wtórnych wspiera misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii; w kopertach, na tacę, na konto bankowe oraz wpłacane przez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Antonina Norwalk zam. Chicago, Helena Guziakowska Alb.31, Bogumiła Gerono Alb,. 28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706