Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w czwartek św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w piątek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Boskiej Szkaplerznej.

2. W lipcu i sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

3. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

4. We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec o 17.00, po nim msza św. a po mszy procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej wokół kościoła. Zabierzmy świece i lampiony.

5. W związku z obchodami jubileuszu 500-lecia Dzwonu „Zygmunt” w Katedrze Wawelskiej; księża proboszczowie kościołów krakowskich proszeni są o uruchomienie dzwonów parafialnych w odpowiedzi na bicie Dzwonu Zygmunt. Dlatego 13 lipca (we wtorek) o godzinie 21.00 zabrzmi Dzwon Zygmunta na Wawelu, a o godz. 21.03 zabrzmią dzwony kościołów krakowskich (w tym także nasze dzwony).

6. W najbliższą środę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od 8.00 do 10.00 będzie można przywieźć/przynieść taki sprzęt przed głównym wejściem do domu parafialnego od strony oś. Dywizjonu. Firma recyklingowa z odzyskanych materiałów wtórnych wspiera misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

7. W piątek trzeci miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszym kościele „Niedzielę św. Józefa. Kazania przybliżające sylwetkę św. Józefa którego rok z ustanowienia papieża Franciszka obecnie przeżywamy, wygłosi ks. Prałat Franciszek Rompa kanonik Kapituły Katedralnej w Gdańsku -Oliwie.

9. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1.08 do 5.08.2021 r. w godzinach od 17.00 do 20.00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku. Zapraszamy.

10. Skorzystajmy do czytania dobrej prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wejściach jest jeszcze numer naszego pisma parafialnego „Brat”

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii; w kopertach, na tacę, na konto bankowe oraz wpłacane przez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Michał Suchecki Kośc.11, Czesław Krupa Alb. 25, Halina Janina Latos Kośc. 9, Józef Kukla Alb. 35, Tadeusz Leśniak 2 Pułku 3, Teresa Barbara Kwaśniewska Dyw. 51. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos