Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w czwartek św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w piątek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Boskiej Szkaplerznej.

2. W lipcu i sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

3. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

4. We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec o 17.00, po nim msza św. a po mszy procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej wokół kościoła. Zabierzmy świece i lampiony.

5. W związku z obchodami jubileuszu 500-lecia Dzwonu „Zygmunt” w Katedrze Wawelskiej; księża proboszczowie kościołów krakowskich proszeni są o uruchomienie dzwonów parafialnych w odpowiedzi na bicie Dzwonu Zygmunt. Dlatego 13 lipca (we wtorek) o godzinie 21.00 zabrzmi Dzwon Zygmunta na Wawelu, a o godz. 21.03 zabrzmią dzwony kościołów krakowskich (w tym także nasze dzwony).

6. W najbliższą środę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od 8.00 do 10.00 będzie można przywieźć/przynieść taki sprzęt przed głównym wejściem do domu parafialnego od strony oś. Dywizjonu. Firma recyklingowa z odzyskanych materiałów wtórnych wspiera misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

7. W piątek trzeci miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszym kościele „Niedzielę św. Józefa. Kazania przybliżające sylwetkę św. Józefa którego rok z ustanowienia papieża Franciszka obecnie przeżywamy, wygłosi ks. Prałat Franciszek Rompa kanonik Kapituły Katedralnej w Gdańsku -Oliwie.

9. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1.08 do 5.08.2021 r. w godzinach od 17.00 do 20.00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku. Zapraszamy.

10. Skorzystajmy do czytania dobrej prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wejściach jest jeszcze numer naszego pisma parafialnego „Brat”

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii; w kopertach, na tacę, na konto bankowe oraz wpłacane przez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Michał Suchecki Kośc.11, Czesław Krupa Alb. 25, Halina Janina Latos Kośc. 9, Józef Kukla Alb. 35, Tadeusz Leśniak 2 Pułku 3, Teresa Barbara Kwaśniewska Dyw. 51. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383590
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,585