Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek Święto Przemienia Pańskiego.

2. Jutro przeżywać będziemy Odpust „Porcjunkuli” ku czci Matki Bożej Anielskiej. Będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię św. i za nawiedzenie świątyni, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę można uzyskać odpust zupełny w każdym kościele parafialnym. Odpust ten wyprosił dla całego Kościoła św. Franciszek z Asyżu.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca- dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30.Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Strażą Honorową o 18.00. I sobota miesiąca – do chorych księża pójdą od 9.00. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o 16.30 prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej i msza św. w tej intencji o 18.00. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek siostra Barbara Kasztelan ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek obchodzi 60 rocznicę złożenia ślubów zakonnych. Msza św. dziękczynna w intencji Jubilatki będzie o 18.00, na którą serdecznie zapraszają siostry salezjanki posługujące w szkole w naszej parafii.

5. W sierpniu miesiącu szczególnych rocznic narodowych zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości i abstynencji od alkoholu.

6. W sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

7. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

8. Towarzystwo Księży Ducha św. dziękuje za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na organizację „Wakacji z Jezusem dla dzieci w Donbasie” na Ukrainie w kwocie 11 177 zł.

9. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie przed kościołem kwestować na rzecz 10 letniego Filipa który ma zespół wad wrodzonych, jedną nerkę i jego leczenie jest bardzo kosztowne. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom serdeczny Bóg zapłać.

10. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W dniu 16 sierpnia zapraszamy na spotkanie z ks. Teodorem Sawielewiczem znanym z portalu internetowego „Teobańkologia” z którym codziennie modli się wiele osób. O 18.00 msza św. po niej konferencja i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie odbędzie się także w ramach naszych „Spotkań Albertyńskich”.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną s dniach 8-10 września do Świebodzina, Rokitna, Poznania, Gostynia i Wrocławia. Koszt 370 zł. Zapisy w zakrystii i u. p. Bogusi zelatorki Żywego Różańca. Program dostępny w gablotach i zakrystii.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Urszula Elżbieta Nowak Kość. 9, Aleksandra Teichman Dyw.53, Zofia Łękawa Kość.10, Grzegorz Kołakowski Kość.6 .Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576