Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek Święto Przemienia Pańskiego.

2. Jutro przeżywać będziemy Odpust „Porcjunkuli” ku czci Matki Bożej Anielskiej. Będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię św. i za nawiedzenie świątyni, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę można uzyskać odpust zupełny w każdym kościele parafialnym. Odpust ten wyprosił dla całego Kościoła św. Franciszek z Asyżu.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca- dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30.Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Strażą Honorową o 18.00. I sobota miesiąca – do chorych księża pójdą od 9.00. Modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o 16.30 prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej i msza św. w tej intencji o 18.00. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek siostra Barbara Kasztelan ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek obchodzi 60 rocznicę złożenia ślubów zakonnych. Msza św. dziękczynna w intencji Jubilatki będzie o 18.00, na którą serdecznie zapraszają siostry salezjanki posługujące w szkole w naszej parafii.

5. W sierpniu miesiącu szczególnych rocznic narodowych zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości i abstynencji od alkoholu.

6. W sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

7. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

8. Towarzystwo Księży Ducha św. dziękuje za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na organizację „Wakacji z Jezusem dla dzieci w Donbasie” na Ukrainie w kwocie 11 177 zł.

9. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie przed kościołem kwestować na rzecz 10 letniego Filipa który ma zespół wad wrodzonych, jedną nerkę i jego leczenie jest bardzo kosztowne. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom serdeczny Bóg zapłać.

10. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W dniu 16 sierpnia zapraszamy na spotkanie z ks. Teodorem Sawielewiczem znanym z portalu internetowego „Teobańkologia” z którym codziennie modli się wiele osób. O 18.00 msza św. po niej konferencja i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie odbędzie się także w ramach naszych „Spotkań Albertyńskich”.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną s dniach 8-10 września do Świebodzina, Rokitna, Poznania, Gostynia i Wrocławia. Koszt 370 zł. Zapisy w zakrystii i u. p. Bogusi zelatorki Żywego Różańca. Program dostępny w gablotach i zakrystii.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Urszula Elżbieta Nowak Kość. 9, Aleksandra Teichman Dyw.53, Zofia Łękawa Kość.10, Grzegorz Kołakowski Kość.6 .Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos