Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w środę wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy, w piątek św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii nowych kapłanów: ks. Dominika Popielarczyka – wikariusza, który przybywa do nas z Kasinki Małej. Witamy także ks. Giacomo Calore (pol. Jakuba) pochodzącego z Padwy w Italii. Przybywa do nas z Warszawy gdzie 3 lata był wikariuszem. Będzie studiował w Krakowie i pomagał nam w duszpasterstwie.

3. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla Szkół Sióstr Salezjanek o 8.00. Pozostałe dzieci zapraszamy na mszę św. w piątek o 17.00, a wcześniej do spowiedzi: w czwartek od 17.30 i w piątek od 16.30. Zmobilizujmy dzieci aby z Bogiem rozpoczęły nowy rok szkolny przez sakrament pokuty i mszę św.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania z naszej parafii. I piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową o 18.00. i sobota miesiąca – czuwanie w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej o 16.30. Księża pójdą do chorych w sobotę od 9.00.

5. W przyszłą sobotę na mszy wieczornej i niedzielę kazania będzie głosił znany nam ks. Zbigniew Drzał proboszcz parafii w Gdańsku Letnicy. Przybliży nam postać ks. Kazimierza Orkusza i jego biografię która napisał zatytułowaną „ O Opatrzności Bożej w moim życiu – jak pokonywać kryzysy”. Licząca 200 stron książka pełna barwnych odniesień do realiów historycznych, będzie rozprowadzana jako cegiełka w cenie 30 zł na rzecz budowy przedszkola integracyjnego przy parafii w Gdańsku Letnicy. Będzie też okazja do nabycia nowego wydania publikacji o Obliczu Pańskim „Ukaż mi swą twarz”.

6. Zmiana tajemnic Żywego różańca w przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00. Pielgrzymka Diecezjalna Róż różańcowych do Łagiewnik będzie 25 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

7. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy św. w niedziele. Szczególne zaproszenie mamy dla dzieci na mszę św. o 11.00 z kazaniem dla nich, o 14.15 msza św. recytowana z zaproszeniem szczególnie rodziców z malutkimi najmłodszymi dziećmi.

8. Kancelaria czynna będzie w normalnym porządku tj. w poniedziałek, środę i piątek (oprócz I piątku) od 16.00 do 17.30, a rano we wtorek czwartek i sobotę od 8.00 do 9.00. Z powodu odwiedzin chorych kancelaria nie będzie czynna w I soboty miesiąca.

9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 9.30 odbędzie się posłanie dwóch osób na misje do Kazachstanu. Jedna pochodzi z naszej parafii.

10. Jutro zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej na Zebranie sprawozdawczo- wyborcze do auli parafialnej na godz.16.00.

11. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się w niedzielę, 5 września. Rozpoczęcie na dróżkach „U Piłata” o 9.00. Hasło pielgrzymki: „Wezwani do życia sakramentalną łaską, która udoskonala miłość małżeńską” O 11.30 przy ołtarzu polowym uroczysta Eucharystia. Zachęcamy zwłaszcza małżeństwa i rodziny do indywidualnego pielgrzymowania.

13. Informujemy iż od dnia 6 września (poniedziałek) dostępna będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2022.

14. Przyszła niedziela ogłoszona została jako dzień solidarności z Afganistanem. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczających obecnie wielkiej tragedii. Od dziś można wesprzeć potrzebujących pomocy uchodźców ofiarą do skarbon św. Józefa i św. Antoniego z tyłu kościoła. Ofiary zostaną przekazane do dyspozycji potrzebującym przez Caritas i wydział Charytatywny naszej archidiecezji. Za wrażliwe serca Bóg zapłać!

15. Koło Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii zaprasza do odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca jako dar na 102 urodziny św. Jana Pawła II rozpoczynając od 3 września. Można zgłosić się do Sanktuarium w Toruniu, osoby zostaną zapisane w specjalnej księdze daru duchowego złożonej na ołtarzu.

16. Bezpłatna szkoła policealna „Cosinus” kształci ludzi bez względu na wiek, płeć i narodowość. Pomagamy zdobyć wykształcenie młodym i opanować nowy zawód osobom starszym. Szkoła znajduje się w budynku XXX LO na osiedlu Dywizjonu 303/66. Szkoła serdecznie zaprasza wszystkich chętnych.

17. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Mieczysław Mateusz Mikuła Alb.29, Adelajda Nawrot Alb.29, Monika robak Dyw.51, Marek Stefan Gierczak 2 Pułku 3, Halina Krystyna Karton Dyw. 44, Mieczysław Stefan Filip M. Dąbrowskiej 17A. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694