Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia nam przynosi: w środę Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w czwartek wspomnienie bł. Anieli Salawy – dziewicy, w przyszłą niedzielę wspominamy Najśw. Imię Maryi – Imieniny Matki Bożej. Zachęcamy by przynieść w tym dniu kwiaty Matce Bożej przed obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Księdzu Zbigniewowi dziękujemy za głoszone Słowo Boże. Zachęcamy kto może do wsparcia inicjatyw parafii W Gdańsku – Letnicy. Bóg zapłać.

3. Pielgrzymka Diecezjalna Róż Różańcowych do Łagiewnik będzie 25 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

4. Od jutra dostępna będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2022.

5. Ks. Dominik który będzie od tego roku opiekunem ministrantów i lektorów zaprasza na spotkanie chłopców którzy pragnęliby zostać ministrantami od 3 klasy szkoły podstawowej w piątek o 16.45 w auli parafialnej.

6. Dziś dzień solidarności z Afganistanem. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczających obecnie wielkiej tragedii. Od dziś można wesprzeć potrzebujących pomocy uchodźców ofiarą do skarbon św. Józefa i św. Antoniego z tyłu kościoła. Ofiary zostaną przekazane do dyspozycji potrzebującym przez Caritas i Wydział Charytatywny naszej archidiecezji. Za wrażliwe serca Bóg zapłać!

7. Odprawiający 9 pierwszych piątków miesiąca jako dar na 102 urodziny św. Jana Pawła II, mogą zabrać sobie specjalne dyplomiki wyłożone przy prasie katolickiej i w kaplicy adoracji.

8. Członków Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy na mszę św. w poniedziałek 6 września o 18.00 w intencji wrześniowych solenizantów i na spotkanie formacyjne.

9. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie piątek o 19.00 w kościele.

10. Ostatnia Nowenna przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia będzie w sobotę o 17.30.

11. Nasza Parafia jest współorganizatorem zbiórki krwi. Krwiobus zaparkuje na Parkingu przy naszym kościele 11 Września 202 w sobotę. Akcja potrwa od godz. 9:00 do 13:00. Gorąco zapraszamy i prosimy by zaprosić znajomych. Krew to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować potrzebującym bliźnim.

12. Swoją działalność wznawia także biblioteka parafialna. Będzie czynna we wtorki i środy od 17.00 do 18.00. zachęcamy do czytania dobrych książek.

13. Centrum Kształcenia Ustawicznego - bezpłatne liceum i szkoła policealna dla dorosłych na oś. Szkolnym 21, zaprasza do zapisów do szkół do końca września.

14. Zachęcamy do skorzystania z lektury dobrej prasy katolickiej. Przy wejściach dostępny jest nowy numer naszego pisma parafialnego „Brat”.

15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne w kopertach od rodzin, na tacę konto bankowe oraz przez stronę internetową ebrat.eu. W wakacje dokonaliśmy koniecznych napraw i remontów domu parafialnym, w mieszkaniach księży oraz odgromienia na dachu kościoła i domu parafialnego, oraz koniecznych okresowych przeglądów instalacji, gaśnic i instalacji gazowej. Myślimy o zleceniu wykonania projektu budowy wieży bo takiego nie mamy. W przyszłą niedzielę II miesiąca składka na tacę będzie tzw. inwestycyjna. Za wszelką troskę o materialny wymiar parafii serdeczne Bóg zapłać!

16. Polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę: Zuzanna Marianna Matonóg Alb. 38. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos