Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Liturgia tego tygodnia nam przynosi: dziś wspominamy Najśw. Imię Maryi – Imieniny Matki Bożej, jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża św., w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w czwartek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w sobotę Święto św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży.
 2. W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy świece i lampiony.
 3. W środę 15-stego nasza parafia jest zaproszona do udziału w odpuście w Mogile. O 17.00 droga krzyżowa na placu o 18.00 Eucharystia. Wszystkich serdecznie zapraszają OO. Cystersi.
 4. W piątek 17-stego zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie. Tym razem gościć będziemy Macieja Sikorskiego aktora, reżysera, autora książki „Byłem w piekle- nie polecam” spotkanie pod hasłem „Szukałem siebie –znalazłeś mnie” rozpocznie się po mszy wieczornej w auli parafialnej.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na comiesięczną mszę św. wszystkich członków w piątek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej, a także na spotkanie integracyjne członków i sympatyków w sobotę 18 września w sanktuarium w Ludźmierzu. Dokładne informacje w gablocie Akcji.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy o 18.00 litania do św. Józefa.
 7. Homilie w przyszłą niedzielę będą głosić ojcowie paulini, a przedstawiciele Neokatechumenatu będą zapraszać na katechezy.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc uchodźcom w kwocie 4356,90 gr. i 1 $. Ofiary zostaną przekazane do dyspozycji potrzebującym przez Caritas i Wydział Charytatywny naszej archidiecezji. W Polsce Caritas prowadzi 3 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinie, Kaliszu i Warszawie. Zapewniają one systematyczną pomoc w zakresie integracji międzykulturowej, doradztwa zawodowego, pomoc psychologiczną, prawną, zajęcia w świetlicach, pakiety edukacyjne.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddali wczoraj krew w ramach akcji „Oddaj krew na pasie startowym”.  
 10. Biblioteka parafialna będzie czynna we wtorki i środy od 17.00 do 18.00. zachęcamy do czytania dobrych książek.
 11. Mężczyźni są zaproszeni na pielgrzymkę nazwaną „Oblężenie Jasnej Góry” w dniu 18 września. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Kalwarii odbędzie się w dniu 16 października. Informacje szczegółowe są w gablotach.
 12. Trwa nabór do chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph - zapraszamy uzdolnionych muzycznie chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami na przesłuchania, które odbywają się w salce przy parafii św. Józefa na os. Kalinowym w piątki o godz. 18:45. Polecamy rozpoczęcie przygody z muzyką pod okiem doświadczonych pedagogów, a także dołączenie do wspólnoty, która oprócz muzyki i koncertów zapewnia formację duchową.
 13. Grupa 24 zaprasza na wspólną Eucharystię i spotkanie popielgrzymkowe wszystkich tegorocznych, byłych i przyszłych pielgrzymów w najbliższą niedzielę 19.09. o godz. 18:00 do parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach.
 14. W piątek 24 września o 18.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii przygotowującej się w ramach propozycji neokatechumenatu „Post Cresima”.
 15. Zachęcamy do skorzystania z lektury dobrej prasy katolickiej. Przy wejściach dostępny jest nowy numer naszego pisma parafialnego „Brat”.
 16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne w kopertach od rodzin, na tacę konto bankowe oraz przez stronę internetową ebrat.eu zwłaszcza w dzisiejszą niedzielę za składkę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 17. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie za papieża Franciszka pielgrzymującego na Węgry i Słowację.
 18. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych  parafian: Bronisława Kalisz ZOL, Andrzej Mariusz Szadkowski Alb. 29, Krzysztof Ireneusz Dutkiewicz oś. Albertyńskie, Irena Janina Rycerz Dyw.62. Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos