Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Liturgia tego tygodnia nam przynosi: dziś wspominamy Najśw. Imię Maryi – Imieniny Matki Bożej, jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża św., w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w czwartek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w sobotę Święto św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży.
 2. W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy świece i lampiony.
 3. W środę 15-stego nasza parafia jest zaproszona do udziału w odpuście w Mogile. O 17.00 droga krzyżowa na placu o 18.00 Eucharystia. Wszystkich serdecznie zapraszają OO. Cystersi.
 4. W piątek 17-stego zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie. Tym razem gościć będziemy Macieja Sikorskiego aktora, reżysera, autora książki „Byłem w piekle- nie polecam” spotkanie pod hasłem „Szukałem siebie –znalazłeś mnie” rozpocznie się po mszy wieczornej w auli parafialnej.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na comiesięczną mszę św. wszystkich członków w piątek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej, a także na spotkanie integracyjne członków i sympatyków w sobotę 18 września w sanktuarium w Ludźmierzu. Dokładne informacje w gablocie Akcji.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy o 18.00 litania do św. Józefa.
 7. Homilie w przyszłą niedzielę będą głosić ojcowie paulini, a przedstawiciele Neokatechumenatu będą zapraszać na katechezy.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc uchodźcom w kwocie 4356,90 gr. i 1 $. Ofiary zostaną przekazane do dyspozycji potrzebującym przez Caritas i Wydział Charytatywny naszej archidiecezji. W Polsce Caritas prowadzi 3 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinie, Kaliszu i Warszawie. Zapewniają one systematyczną pomoc w zakresie integracji międzykulturowej, doradztwa zawodowego, pomoc psychologiczną, prawną, zajęcia w świetlicach, pakiety edukacyjne.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddali wczoraj krew w ramach akcji „Oddaj krew na pasie startowym”.  
 10. Biblioteka parafialna będzie czynna we wtorki i środy od 17.00 do 18.00. zachęcamy do czytania dobrych książek.
 11. Mężczyźni są zaproszeni na pielgrzymkę nazwaną „Oblężenie Jasnej Góry” w dniu 18 września. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Kalwarii odbędzie się w dniu 16 października. Informacje szczegółowe są w gablotach.
 12. Trwa nabór do chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph - zapraszamy uzdolnionych muzycznie chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami na przesłuchania, które odbywają się w salce przy parafii św. Józefa na os. Kalinowym w piątki o godz. 18:45. Polecamy rozpoczęcie przygody z muzyką pod okiem doświadczonych pedagogów, a także dołączenie do wspólnoty, która oprócz muzyki i koncertów zapewnia formację duchową.
 13. Grupa 24 zaprasza na wspólną Eucharystię i spotkanie popielgrzymkowe wszystkich tegorocznych, byłych i przyszłych pielgrzymów w najbliższą niedzielę 19.09. o godz. 18:00 do parafii św. Maksymiliana w Mistrzejowicach.
 14. W piątek 24 września o 18.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii przygotowującej się w ramach propozycji neokatechumenatu „Post Cresima”.
 15. Zachęcamy do skorzystania z lektury dobrej prasy katolickiej. Przy wejściach dostępny jest nowy numer naszego pisma parafialnego „Brat”.
 16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne w kopertach od rodzin, na tacę konto bankowe oraz przez stronę internetową ebrat.eu zwłaszcza w dzisiejszą niedzielę za składkę inwestycyjną. Bóg zapłać!
 17. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie za papieża Franciszka pielgrzymującego na Węgry i Słowację.
 18. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych  parafian: Bronisława Kalisz ZOL, Andrzej Mariusz Szadkowski Alb. 29, Krzysztof Ireneusz Dutkiewicz oś. Albertyńskie, Irena Janina Rycerz Dyw.62. Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352926
Dzisiaj: 289
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,270