Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera, we wtorek św. Wacława męczennika Patrona naszej katedry wawelskiej, w środę Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów.

2. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie w piątek o 16.45 do auli parafialnej.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza jak co roku do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Iskra Miłosierdzia. Będziemy się wspólnie modlić we wtorek 28.09.2021 w Parku na oś. II Pułku Lotniczego, naprzeciwko przystanku tramwajowego Stella-Sawickiego przy al. Jana Pawła II (szczegóły w gablotce i na stronie www).

4. Zapraszamy do udziału w Strumieniach Miłosierdzia w dn. 02.10.2021 (w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie)

5. W tym tygodniu przeżywamy także I piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci od 16.00 o 17.00 dziesiątek różańca i msza św. wraz ze Strażą Honorową modlić się będziemy w intencjach wynagradzających Boskiemu Sercu w czasie mszy św. o 18.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo w duch wynagrodzenia i objawień fatimskich z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30.Księża pójdą do chorych w sobotę od 9.00.

6. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej do której serdecznie zachęcamy w domach i w naszym kościele. W I piątek różaniec o 17.30. w sobotę o 17.15. Od poniedziałku 4 października różaniec dla dzieci będzie o 17.00 (ze względu na prośby katechetów gdyż dzieci długo mają zajęcia szkolne). Różaniec dla dorosłych będziemy odprawiać po mszy św. bez kazania o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

7. Rozpoczniemy od października przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów z klas 8 zapraszamy z rodzicami na mszę św. o 18.00 i spotkanie w kościele w dniu 1 października w piątek, a kandydatów z klas I szkoły średniej zapraszamy z rodzicami na mszę św. o 18.00 i spotkanie w kościele 8 października.

8. Dziś ustanowiona przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Niedziela Modlitwy i Wsparcia dla młodzieży. Przed kościołem młodzież naszej parafii będzie kwestować na potrzeby duszpasterstwa Młodzieży diecezjalnego, dekanalnego i parafialnego. Wszystkim dziękujemy za wsparcie naszej młodzieży.

9. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

10. Rycerze Kolumba zapraszają do udziału w peregrynacji ich Założyciela bł. Michała Mc Givneya w naszym kościele w czwartek o 17.45 powitanie relikwii, msza św. i po niej nabożeństwo prowadzone przez Rycerzy oraz w piątek na różaniec o 17.30 i mszę św. Program jest na drzwiach kościoła i w gablotach.

11. Zachęcamy do skorzystania z lektury dobrej prasy katolickiej. Jest wyłożone czasopismo „Dobre Nowiny” poświęcone błog. Michałowi by zapoznać się z tą postacią.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Aurelia Mazur II Pułku, Andrzej Janusz Langowski Dyw.53, Roman Masier 2 Pułku 6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819