Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

W liturgii tego tygodnia przeżywamy: jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w czwartek Najśw. Maryi Panny Różańcowej, w sobotę bł. Wincentego Kadłubka biskupa.

Z dniem 1 października ks. Arcybiskup Metropolita skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. kanonika Marka Wcisło. Serdecznie witamy ks. Marka w naszej parafii i życzymy dobrego czasu i owocnej posługi wśród naszych parafian.

Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie dziś o 15.00 w auli parafialnej.

Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów o po 3 klasie szkoły podstawowej na spotkanie w piątek o 16.45 do auli parafialnej.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej do której serdecznie zachęcamy w domach i w naszym kościele. Od poniedziałku 4 października różaniec dla dzieci będzie o 17.00 (ze względu na prośby katechetów gdyż dzieci długo mają zajęcia szkolne). Różaniec dla dorosłych będziemy odprawiać po mszy św. bez kazania o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

Kandydatów do Bierzmowania z klas I szkoły średniej zapraszamy z rodzicami na mszę św. o 18.00 i spotkanie w kościele 8 października.

Wszystkim dziękujemy za wsparcie naszej młodzieży w ubiegłą niedzielę w kwocie 2867,12 gr. Z tego 1720,26 zł przekazujemy do dyspozycji diecezjalnego i dekanalnego duszpasterstwa, a 1146,85 dla młodych z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom ‘Bóg zapłać”.

Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

Schola „Frater cantans” zaprasza osoby chętne do śpiewania pod okiem instruktora muzyki w piątek o 18.30 do auli parafialnej.

W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. Podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany od 21 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie, nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków, będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”.

Od nowego roku akademickiego opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego „U Brata” jest ks. Dominik Popielarczyk – nasz wikariusz. Studentów serdecznie zapraszamy już na tzw. msze św. akademickie w każdą niedzielę o 19.15.

Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Antoni Małysa Kość 9, Andrzej Piotr Ogonowski Kość 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367219
Dzisiaj: 140
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,819