Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

W liturgii tego tygodnia przeżywamy: jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w czwartek Najśw. Maryi Panny Różańcowej, w sobotę bł. Wincentego Kadłubka biskupa.

Z dniem 1 października ks. Arcybiskup Metropolita skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. kanonika Marka Wcisło. Serdecznie witamy ks. Marka w naszej parafii i życzymy dobrego czasu i owocnej posługi wśród naszych parafian.

Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie dziś o 15.00 w auli parafialnej.

Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów o po 3 klasie szkoły podstawowej na spotkanie w piątek o 16.45 do auli parafialnej.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej do której serdecznie zachęcamy w domach i w naszym kościele. Od poniedziałku 4 października różaniec dla dzieci będzie o 17.00 (ze względu na prośby katechetów gdyż dzieci długo mają zajęcia szkolne). Różaniec dla dorosłych będziemy odprawiać po mszy św. bez kazania o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

Kandydatów do Bierzmowania z klas I szkoły średniej zapraszamy z rodzicami na mszę św. o 18.00 i spotkanie w kościele 8 października.

Wszystkim dziękujemy za wsparcie naszej młodzieży w ubiegłą niedzielę w kwocie 2867,12 gr. Z tego 1720,26 zł przekazujemy do dyspozycji diecezjalnego i dekanalnego duszpasterstwa, a 1146,85 dla młodych z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom ‘Bóg zapłać”.

Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

Schola „Frater cantans” zaprasza osoby chętne do śpiewania pod okiem instruktora muzyki w piątek o 18.30 do auli parafialnej.

W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. Podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany od 21 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie, nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków, będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”.

Od nowego roku akademickiego opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego „U Brata” jest ks. Dominik Popielarczyk – nasz wikariusz. Studentów serdecznie zapraszamy już na tzw. msze św. akademickie w każdą niedzielę o 19.15.

Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Antoni Małysa Kość 9, Andrzej Piotr Ogonowski Kość 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos