Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: we czwartek Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misyjne dzieło Kościoła. Można tez wspierać misje ofiarą do skarbony św. Józefa pod chórem. Przed kościołem jest kiermasz misyjny zorganizowany przez Siostry Salezjanki i młodzież wolontariatu "VIDES". Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby wolontariuszy oraz cele statutowe wolontariatu, w tym na pomoc w zorganizowaniu nowopowstającej, pierwszej szkoły Sióstr Salezjanek na Ukrainie. Dziękujemy za każde wsparcie i towarzyszenie naszej działalności modlitwą. Ofiarę z naszej parafii w wysokości 500 $ przekazaliśmy pracującemu wśród Masajów w Tanzanii ks. Krzysztofowi Kasprzakowi – kapłanowi naszej archidiecezji.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w domach i w naszym kościele. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00 Różaniec dla dorosłych po mszy św. o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

4. Młodzieżowa Wspólnota "Bratniak" zaprasza młodzież na modlitwę adoracji w najbliższy piątek o godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

5. W piętek zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie. Gościem naszego spotkania będzie pan profesor Aleksander Bańka – krajowy delegat świecki na najbliższy Synod w Rzymie. Temat spotkania: Obecność aniołów w życiu chrześcijanina. Pan Profesor odpowie także na pytania: co to oznacza Synod dla zwykłego katolika, proces ważny, czujemy - ale nie rozumiemy, dlaczego? Spotkanie w auli parafialnej po mszy o 18.00 i różańcu.

6. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

7. Schola „Frater cantans” zaprasza osoby chętne do śpiewania w piątek o 18.30 do auli parafialnej.

8. Przyszła niedziela obchodzona jest jako dzień poświęcenia kościoła własnego. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zniósł dekretem tzw. parafie patronackie pomagające w budowie konkretnego nowego kościoła. Oznacza to że ksiądz gdzie buduje się kościół nie będzie już przyjeżdżał z kazaniem i zbiórką na tacę. W zamian za to każda parafia powinna wpłacić do Kurii ofiarę z jednej niedzieli z tacy na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Dlatego ofiara z tacy w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Duszpasterstwo Akademickie "u Brata" serdecznie zaprasza na Msze Świętą rozpoczynająca nowy rok akademicki dziś o godz 19.15. Na zakończenie Mszy Św. każdy student otrzyma indywidualne błogosławieństwo na nowy rok nauki. Po Mszy Świętej przewidujemy mały poczęstunek w auli parafialnej. Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów, również tych którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty. Planujemy też wyjazd integracyjny na rozpoczęcie roku formacyjnego. Więcej szczegółów na spotkaniu w auli.

10. Wypominki roczne i listopadowe można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Prosimy zaznaczyć przed którą mszą św. mają być wypominani wasi zmarli.Za wszystkich zmarłych wypominanych przy naszym parafialnym kościele odprawiamy mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne Bóg zapłać!

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Helena Małysa Kość. 9, Anizja Maria Korecka Kość. 6, Robert Janusz Gorzkowski Alb. 20, Bolesław Czernecki Alb.38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383584
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,579