Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Dziś i jutro za nawiedzenie kościoła i modlitwę za zmarłych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest także Komunia sakramentalna i modlitwa w intencjach Ojca św. O godz. 14.00 na Cmentarzu w Grębałowie msza św. z udziałem parafii nowohuckich a o 15.00 procesja za zmarłych. Msza wspólna naszej parafii na Grębałowie o godz. 16.00.

2. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. u nas o 6.30, 8.00 ( wspólna) i 9.30, 16.00 (wspólna) i 18.00, a po niej procesja w kościele za zmarłych. Szczególnie modlić się będziemy za zmarłych naszych parafian w ciągu minionego roku.

3. Ojciec św. Franciszek przedłużył możliwość zyskiwania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych na cały listopad.

4. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, za naszych kleryków i o nowe powołania z naszej parafii. Od 17.30 spowiedź (szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8, i na mszę św. o 18.00 w kościele)  I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od 16.00, o 17.00 msza św. różaniec o 17.30 a o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa wraz ze Strażą Honorową. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I na spowiedź od 17.00 i mszę św. dla nich w kaplicy Matki Bożej o 18.00. I sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Najśw. Maryi Panny w duchu fatimskim z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30. Ksiądz proboszcz pójdzie do chorych w piątek od 9.00 pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

5. Siostry Salezjanki dziękują za dochód z kiermaszu misyjnego w kwocie 5092,10 gr + 20 euro. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

6. Różom Żywego Różańca dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafialne w wysokości 1000 zł.

7. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w domach i w naszym kościele w tym miesiącu szczególnie za naszych zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o 17.15.

8. Wypominki roczne i listopadowe można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Prosimy zaznaczyć przed którą mszą św. mają być wypominani wasi zmarli. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne Bóg zapłać! W tym roku nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu.

9. Akcja Katolicka zaprasza na wspólne zwiedzanie wystawy „Śladami Jezusa” w Centrum Jana Pawła. Zbiórka w sobotę 6 listopada o 10.00 przed sanktuarium.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie z Janem Pawłem II w sobotę 6 listopada o godz. 20:00 do kaplicy Matki Bożej. W czasie czuwanie będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.

11. 1 listopada Zespól „Kalina” z Ukrainy zaśpiewa podczas mszy świętych. Będą kwestować na buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze dla domów dziecka w Tarnopolu. W przyszłą niedzielę Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z upośledzeniem umysłowym z os. Centrum C7 będzie kwestowało przed kościołem na pomoc dla swoich podopiecznych. Kto może niech wspomoże te szlachetne cele. Bóg zapłać ofiarodawcom!

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tadeusz Jan Oleksy Dyw.11, Eugeniusz Kowalczyk Dyw. 47, Ewa Szalacha Dyw.28 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326450
Dzisiaj: 101
Wczoraj: 355