Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Dziś i jutro za nawiedzenie kościoła i modlitwę za zmarłych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest także Komunia sakramentalna i modlitwa w intencjach Ojca św. O godz. 14.00 na Cmentarzu w Grębałowie msza św. z udziałem parafii nowohuckich a o 15.00 procesja za zmarłych. Msza wspólna naszej parafii na Grębałowie o godz. 16.00.

2. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. u nas o 6.30, 8.00 ( wspólna) i 9.30, 16.00 (wspólna) i 18.00, a po niej procesja w kościele za zmarłych. Szczególnie modlić się będziemy za zmarłych naszych parafian w ciągu minionego roku.

3. Ojciec św. Franciszek przedłużył możliwość zyskiwania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych na cały listopad.

4. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, za naszych kleryków i o nowe powołania z naszej parafii. Od 17.30 spowiedź (szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8, i na mszę św. o 18.00 w kościele)  I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od 16.00, o 17.00 msza św. różaniec o 17.30 a o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa wraz ze Strażą Honorową. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I na spowiedź od 17.00 i mszę św. dla nich w kaplicy Matki Bożej o 18.00. I sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Najśw. Maryi Panny w duchu fatimskim z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30. Ksiądz proboszcz pójdzie do chorych w piątek od 9.00 pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

5. Siostry Salezjanki dziękują za dochód z kiermaszu misyjnego w kwocie 5092,10 gr + 20 euro. Ofiarodawcom Bóg zapłać!

6. Różom Żywego Różańca dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafialne w wysokości 1000 zł.

7. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w domach i w naszym kościele w tym miesiącu szczególnie za naszych zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o 17.15.

8. Wypominki roczne i listopadowe można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Prosimy zaznaczyć przed którą mszą św. mają być wypominani wasi zmarli. Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne Bóg zapłać! W tym roku nie będziemy przyjmować wypominek na cmentarzu.

9. Akcja Katolicka zaprasza na wspólne zwiedzanie wystawy „Śladami Jezusa” w Centrum Jana Pawła. Zbiórka w sobotę 6 listopada o 10.00 przed sanktuarium.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie z Janem Pawłem II w sobotę 6 listopada o godz. 20:00 do kaplicy Matki Bożej. W czasie czuwanie będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.

11. 1 listopada Zespól „Kalina” z Ukrainy zaśpiewa podczas mszy świętych. Będą kwestować na buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze dla domów dziecka w Tarnopolu. W przyszłą niedzielę Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z upośledzeniem umysłowym z os. Centrum C7 będzie kwestowało przed kościołem na pomoc dla swoich podopiecznych. Kto może niech wspomoże te szlachetne cele. Bóg zapłać ofiarodawcom!

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tadeusz Jan Oleksy Dyw.11, Eugeniusz Kowalczyk Dyw. 47, Ewa Szalacha Dyw.28 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383588
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,583