Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 
1. W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki i Głowy wszystkich kościołów świata, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża, w czwartek św. Marcina z Tours – biskupa, w piątek św. Jozafata biskupa i męczennika, w sobotę świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
 
2. W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 msza św. za naszą Ojczyznę na którą serdecznie zapraszamy.
 
3. Od 12-14 listopada przeżywać będziemy 5 Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tego dnia są słowa Pana Jezusa „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7) Ofiarą do skarbon św. Józefa oraz św. Antoniego można od dziś wesprzeć organizację tego dnia w naszej diecezji (program w gablotach) oraz pracę parafialnego Zespołu. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w pracę Parafialnego Zespołu Caritas „Samarytanin” przede wszystkim przez odbieranie i wydawanie żywności dla potrzebujących.
 
4. W przyszłą niedzielę także przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Solidarni z Libanem”Ofiarą do skarbon można wesprzeć organizację pomocy humanitarnej dla tego kraju która prowadzi Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
 
5. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o 17.15.
 
6. Dziś Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z upośledzeniem umysłowym z os. Centrum C7 będzie kwestowało przed kościołem na pomoc dla swoich podopiecznych. Kto może niech wspomoże Bóg zapłać ofiarodawcom!
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.
 
8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Eleonora Elżbieta Dzieło Alb.30, Barbara Lelek Przytkowice, Maria Grochal 2 Pułku 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392998
Dzisiaj: 21
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,197