Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy: w środę św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego prezbitera.

2. W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

3. Od 12 listopada przeżywamy 5 Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tego dnia są słowa Pana Jezusa „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7) Ofiarą do skarbon św. Józefa oraz św. Antoniego można wesprzeć organizację tego dnia w naszej diecezji (program w gablotach) oraz pracę parafialnego Zespołu Caritas „Samarytanin”

4. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Solidarni z Libanem” Ofiarą do skarbon można wesprzeć organizację pomocy humanitarnej dla tego kraju która prowadzi Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o 17.15.

6. W piątek 19 dnia miesiąca przy różańcu litania do św. Józefa.

7. Akcja Katolicka zaprasza w piątek na 19.00 swoich członków i sympatyków na mszę św. do kaplicy Matki Bożej.

8. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z upośledzeniem umysłowym z os. Centrum C7 dziękuje za kwestę w minioną niedzielę w kwocie 4610,00 + 15 euro i 50 $.Ofiary zostaną przeznaczone na rehabilitację.

9. W przyszłą niedzielę nasi parafianie, rodzice wraz z bliskimi będą prosić przed kościołem o wsparcie na rehabilitację córki Milenki Wąsowskiej, ze zmianami martwiczymi w mózgu. Obecnie rehabilitacja jest prowadzona naprzemiennie metodą Vojty i metodą NDT Bobath. Jest to dla niej jedyna szansa na szczęśliwe dzieciństwo. Za każde wsparcie rodzice dziękują z całego serca. Dzieci mogą zbierać nakrętki i przynosić na mszę o 11.00.

10. W tym miesiącu zakończył pracę w naszej świątyni kościelny p. Piotr Cholewczuk. Panu Piotrowi dziękujemy za trzyletnią posługę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

12. Od 12 listopada w kinach jest wyświetlany film „Nędzarz i Madame” opowiadający o losach naszego patrona św. Brata Alberta. Zachęcamy do wybrania się do kina.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Madej Dyw. 46, Adam Ambrożek Alb.34, Władysława Mazur Alb.22, Zdzisław Szopa DPS Sołtysowska, Marcin Słaby Alb.26. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos