Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy: w środę św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego prezbitera.

2. W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

3. Od 12 listopada przeżywamy 5 Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tego dnia są słowa Pana Jezusa „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7) Ofiarą do skarbon św. Józefa oraz św. Antoniego można wesprzeć organizację tego dnia w naszej diecezji (program w gablotach) oraz pracę parafialnego Zespołu Caritas „Samarytanin”

4. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Solidarni z Libanem” Ofiarą do skarbon można wesprzeć organizację pomocy humanitarnej dla tego kraju która prowadzi Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o 17.15.

6. W piątek 19 dnia miesiąca przy różańcu litania do św. Józefa.

7. Akcja Katolicka zaprasza w piątek na 19.00 swoich członków i sympatyków na mszę św. do kaplicy Matki Bożej.

8. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z upośledzeniem umysłowym z os. Centrum C7 dziękuje za kwestę w minioną niedzielę w kwocie 4610,00 + 15 euro i 50 $.Ofiary zostaną przeznaczone na rehabilitację.

9. W przyszłą niedzielę nasi parafianie, rodzice wraz z bliskimi będą prosić przed kościołem o wsparcie na rehabilitację córki Milenki Wąsowskiej, ze zmianami martwiczymi w mózgu. Obecnie rehabilitacja jest prowadzona naprzemiennie metodą Vojty i metodą NDT Bobath. Jest to dla niej jedyna szansa na szczęśliwe dzieciństwo. Za każde wsparcie rodzice dziękują z całego serca. Dzieci mogą zbierać nakrętki i przynosić na mszę o 11.00.

10. W tym miesiącu zakończył pracę w naszej świątyni kościelny p. Piotr Cholewczuk. Panu Piotrowi dziękujemy za trzyletnią posługę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

12. Od 12 listopada w kinach jest wyświetlany film „Nędzarz i Madame” opowiadający o losach naszego patrona św. Brata Alberta. Zachęcamy do wybrania się do kina.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Madej Dyw. 46, Adam Ambrożek Alb.34, Władysława Mazur Alb.22, Zdzisław Szopa DPS Sołtysowska, Marcin Słaby Alb.26. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326415
Dzisiaj: 66
Wczoraj: 355