Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, we wtorek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, o godzinie 12.00 zapraszamy na modlitwę do kościoła w Godzinie Łaski prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej.

2. Roraty dla dorosłych odprawiamy codziennie o 6.15, a dla dzieci o 17.00.

3. W dniu 9 grudnia w czwartek obchodzi swoje imieniny ks. Kan. Wiesław Macuda. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia: zdrowia i Bożej Opieki na każdy dzień. Modlić się będziemy w intencji solenizanta na mszy św. o 18.00.

4. Dziś w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do przyszłej niedzieli można wesprzeć naszych braci i siostry na wschodzie Europy ofiarą do skarbon św. Antoniego i św. Józefa z tyłu kościoła.

5. Dziękujemy za ofiary na uchodźców i migrantów którą organizuje Caritas w kwocie 2338,13 gr. Ofiara została przekazana do Caritasu.

6. Dziękujemy wszystkim którzy w minioną środę wzięli udział w parafialnych konsultacjach synodalnych. Obecnych było ok. 40 osób, siostry i nasi kapłani. Dziękujemy za 4 głosy przysłane na meil i jeden głos listowny.

7. Wspólnoty Drogi neokatechumenalnej zapraszają na adwentową jutrznię od poniedziałku do piątku o 6 rano w kaplicy Matki Bożej.

8. Do 10 grudnia można jeszcze zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską. Zaproszenia są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

9. Mszą św. o godz. 19.15, a następnie konferencją kontynuujemy rekolekcje adwentowe dla studentów i młodzieży. Głosi Ks. Mgr Michał Mleczek, wikariusz parafii, Św. Stanisława – Kraków Dąbie, doktorant teologii dogmatycznej na UJPII w Krakowie. Zapraszamy wszystkich.

10. Poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze na nowy rok można je nabywać w Sali obok kancelarii po mszach św. w niedziele oraz w zakrystii i kancelarii w tygodniu. Przed kościołem parafialny Zespół Caritas będzie kwestuje dziś na mikołajowe dary dla dzieci i młodzieży zaangażowanej przy parafii

11. Warsztaty Terapii Zajęciowej serdecznie zapraszają na kiermasz prac, wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną dziś od 700 do 1400

12. Dnia 7 grudnia we wtorek od 17.00 do 20.00 Liceum Sióstr Salezjanek na oś. Jagiellońskim 17 zaprasza na dzień otwarty połączony z Mikołajkowym turniejem tenisa stołowego.

13. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn na dzień skupienia w dniu 11 grudnia w sobotę w kościele św. Judy Tadeusza w Czyżynach. Informacje są na plakatach.

14. Małżonków którzy w tym roku obchodzili 25-tą i 50 –tą rocznice ślubu i pragną wspólnie przeżyć jubileusz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w dniu 26 grudnia w uroczystość Najśw. Rodziny o 9.30, prosimy o zapisanie się w zakrystii i kancelarii do przyszłej niedzieli włącznie.

15. W przyszłą niedzielę ofiara na tace przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na konto bankowe, przez stronę internetową parafii, na tacę i w kopertach od rodzin. Za troskę o materialny wymiar naszej parafii „Bóg zapłać”.

16. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Władysława Chrabąszcz Alb.37, Małgorzata Danuta Sroga Dyw. 28, Jan Stępień II Pułku 18, Stanisław Słowiakowski Dyw.10, Władysław Ślusarczyk Kość. 9, Stanisław Windak Alb. 19. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dopuszcza Pan Bóg złe, ażeby je w dobre przemieniał, niech będzie zawsze uwielbiony.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392998
Dzisiaj: 21
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,197