Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia to: jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po mszach św. poświęcimy wino przyniesione przez wiernych (nie będziemy podawać do picia w tym roku). We wtorek święto św. Młodzianków Męczenników – dzieci z Betlejem, W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok – msze św. w porządku niedzielnym, jest to święto obowiązujące.

2. Nowy Rok to zarazem I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny z Rycerstwem Niepokalanej od godz. 17.00.

3. W piątek ostatni dzień Starego Roku 2021. O godz. 17.15 odprawimy nieszpory wraz ze śpiewem suplikacji, „Przed oczy Twoje Panie” oraz „Te Deum” dziękczynne za przeżyty rok. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W ostatni dzień roku, w piątek jest dyspensa i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za kwestę na dary świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii w kwocie 4524,00 + 10 euro. Obdarowaliśmy żywnością i środkami czystości ponad 60 osób potrzebujących z naszej parafii. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tegorocznej „kolędzie” – czyli do spotkań kolędowych w naszym kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na msze św. o godz. 18.00 w Waszej intencji. Po mszy św. będzie krótkie nabożeństwo kolędowe. Będzie można zabrać wodę święconą oraz scenariusz modlitwy do odprawienia w domu. Przy wejściach do kościoła można będzie wesprzeć ofiarą naszych ministrantów i lektorów. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

7. Od poniedziałku rozpoczynamy także wizytę duszpasterską w domach. Uwaga! Ważna informacja! Odwiedzimy w domach tylko tych parafian którzy złożyli pisemną deklarację. Jedna i druga wersja „kolędy” odbywać się będzie według rozkładu zamieszczonego w „Bracie”, wywieszonego na drzwiach kościoła, zamieszczonego internecie.

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Henryk Matecki Kość. 6, Józef Marian Czernek 2 Pułku 11, Helena Głąb Kość.9, Jerzy Franciszek Kaczmarczyk Dyw. 14, Stefania Anastazja Salik Dyw.46, Irena Niziołek Alb.18, Piotr Zygmunt Mikulski Alb. 28 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383584
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,579