Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia to: jutro wspomnienie Najśw. Imienia Jezus, w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – święto obowiązujące. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Poświęcimy kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Mędrcy przynieśli Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata. Kredą oznaczmy na zewnątrz drzwi naszych mieszkań. Jest to także świadectwo naszej wiary że tu mieszkają wyznawcy Chrystusa.

2. W Trzech Króli przed Mszą Świętą dla dzieci o godzinie 10.45 wyruszymy w radosnym kolędowym orszaku wokół naszego kościoła z Trzema Królami którzy zatrzymają się u nas w drodze do Betlejem. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego kolędowania. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stroje związane z postaciami betlejemskiej szopki (anioły, pastuszkowie, królowie i inne pomysłowe przebrania). Proponujemy dzieciom konkurs na najpiękniejsze przebrania. Obdarzymy dzieci drobnymi upominkami.

3. W tym tygodniu mamy: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, 17.00 msza dla dzieci i o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową i nabożeństwo I piątkowe. Ks. proboszcz pójdzie do chorych w piątek od 9.00, pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tegorocznej „kolędzie” – czyli do spotkań kolędowych w naszym kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na msze św. o godz. 18.00 w Waszej intencji. Po mszy św. będzie krótkie nabożeństwo kolędowe. Będzie można zabrać wodę święconą oraz scenariusz modlitwy do odprawienia w domu. Przy wejściach do kościoła można będzie wesprzeć ofiarą naszych ministrantów i lektorów. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedzimy w domach tylko tych parafian którzy złożyli pisemną deklarację. Jedna i druga wersja „kolędy” odbywać się będzie według rozkładu zamieszczonego w „Bracie”, wywieszonego na drzwiach kościoła, zamieszczonego internecie.

6. W sobotę 8 stycznia na godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na Charytatywny Koncert Kolęd "Z narodzenia Pana". Wystąpi Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Michał Gasz, Marcin Ogrodnik (znani z zeszłorocznego koncertu na cześć Jana Pawła II i św. Brata Alberta) oraz młodzież z Liceum Jezuitów. Grać będzie orkiestra Musicale pod dyr. Macieja Niecia. W trakcie koncertu zbierane będą fundusze na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stefan Emil Mazur Dyw.3, Marianna Krystyna Dyba Alb. 19 , Wawrzyniec Marian Gruca Dyw.14, Arkadiusz Nowak Alb.38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326386
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 355