Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia to: jutro wspomnienie Najśw. Imienia Jezus, w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – święto obowiązujące. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Poświęcimy kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Mędrcy przynieśli Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata. Kredą oznaczmy na zewnątrz drzwi naszych mieszkań. Jest to także świadectwo naszej wiary że tu mieszkają wyznawcy Chrystusa.

2. W Trzech Króli przed Mszą Świętą dla dzieci o godzinie 10.45 wyruszymy w radosnym kolędowym orszaku wokół naszego kościoła z Trzema Królami którzy zatrzymają się u nas w drodze do Betlejem. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego kolędowania. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stroje związane z postaciami betlejemskiej szopki (anioły, pastuszkowie, królowie i inne pomysłowe przebrania). Proponujemy dzieciom konkurs na najpiękniejsze przebrania. Obdarzymy dzieci drobnymi upominkami.

3. W tym tygodniu mamy: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, 17.00 msza dla dzieci i o 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową i nabożeństwo I piątkowe. Ks. proboszcz pójdzie do chorych w piątek od 9.00, pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tegorocznej „kolędzie” – czyli do spotkań kolędowych w naszym kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków na msze św. o godz. 18.00 w Waszej intencji. Po mszy św. będzie krótkie nabożeństwo kolędowe. Będzie można zabrać wodę święconą oraz scenariusz modlitwy do odprawienia w domu. Przy wejściach do kościoła można będzie wesprzeć ofiarą naszych ministrantów i lektorów. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedzimy w domach tylko tych parafian którzy złożyli pisemną deklarację. Jedna i druga wersja „kolędy” odbywać się będzie według rozkładu zamieszczonego w „Bracie”, wywieszonego na drzwiach kościoła, zamieszczonego internecie.

6. W sobotę 8 stycznia na godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na Charytatywny Koncert Kolęd "Z narodzenia Pana". Wystąpi Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Michał Gasz, Marcin Ogrodnik (znani z zeszłorocznego koncertu na cześć Jana Pawła II i św. Brata Alberta) oraz młodzież z Liceum Jezuitów. Grać będzie orkiestra Musicale pod dyr. Macieja Niecia. W trakcie koncertu zbierane będą fundusze na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stefan Emil Mazur Dyw.3, Marianna Krystyna Dyba Alb. 19 , Wawrzyniec Marian Gruca Dyw.14, Arkadiusz Nowak Alb.38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383581
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,576